Skóra

Zmarszczki Pod Oczami

Zmarszczki Pod Oczami
Zmarszczki Pod Oczami

Zmarszczki Pod Oczami – Jak z tym Walczyć

Zmarszczki pokazują jak bardzo starzeje się skóra, przydają lat i odbierają urodę. Delikatne zmarszczki nie szpecą, ale zmarszczki głębokie, wyraziste, uczynią mniej atrakcyjnego człowieka. Kobiety szczególnie są wrażliwe na starzenie się, gdy zmarszczki są bardzo wyraźne, twarz wygląda starsza, zwiotczała i postarzała.

Zmarszczki pod oczami pojawiają się jako pierwsze u każdego człowieka. Skóra wokół oczu jest delikatna oraz cienka – ma zaledwie pół milimetra grubości i jest pozbawiona tkanki tłuszczowej, dlatego warto dbać o nią szczególnie – serum pod oczy, krem pod oczy, maseczki pod oczy. One pomagają zyskać gładszą cerę i oszukać upływający czas. Pierwsze zmarszczki pod oczami pojawiają się już u osób 25-letnich, dlatego koniecznie należy dbać o cerę od najmłodszych lat.

Sposób na Zmarszczki “Kurze Łapki”

Kurze łapki pojawiają się jako pierwsze. One biegną promieniście od kącików oczu ku skroniom. Delikatne kurze łapki nikogo nie szpecą, ale odbierają urodę.

Jak opóźnić pojawienie się kurzych łapek? Na pewno należy pić dużo wody mineralnej, najlepiej dwa litry wody dziennie. Dodatkowo stosować maseczkę z papai zmiksowanej z płatkami owsianymi – taką maseczkę nakłada się pod oczy na kwadrans przynajmniej dwa razy w tygodniu.

Następny sposób na zmarszczki pod oczami, działa nawilżająco, to maseczka ze startego jabłka kładziona pod oczy na 20 minut przynajmniej raz w tygodniu. Najlepiej stosować ją w zimie, bo ma silne działanie wybielające. Cytryna zmieszana z oliwą pomaga nawilżyć i lekko natłuścić delikatną skórę pod oczami i w ten sposób złagodzić zmarszczki lub zapobiec ich pojawieniu się.

Gdy jednak zmarszczki są widoczne to wtedy pozostaje stosowanie innych sposobów, na przykład botoksu, czyli zastrzyków z jadu kiełbasianego.

Niewielkie zmarszczki należy spłycać kremami z kwasem hialuronowym lub korygować korektorem, który pozwoli je zatuszować. Jednak są to metody doraźne i skuteczne zaledwie częściowo.

Kto likwiduje Zmarszczki?

Zmarszczki pod oczami likwidują różne osoby: celebryci, przeciętni ludzie, osoby ze świata biznesu. Im zmarszczki wcale nie są potrzebne i nie chcą ich mieć. Młody wygląd, szczupła sylwetka przedłużają młodość, czasami nawet pozwalają utrzymać miejsce pracy. Każdy z nas chce młodo i dobrze wyglądać. Stąd wydajemy spore pieniądze na zabiegi chirurgiczne oraz kosmetyczne.

Podsumowując, o twarz należy dbać: zmywać makijaż, spać co najmniej 8 godzin, nie przesuszać nadmiernie cery. Warto systematycznie dbać o twarz i oczy, bo profilaktyka jest mniej kłopotliwa oraz tańsza. Jednak nikt z nas nie ma nadprzyrodzonych mocy i nie zapobiegnie zmarszczkom do końca życia. Warto jednak przedłużyć młodość i zyskać zadowolenie z własnego wyglądu. Na pewno podniesie to samoocenę oraz wpłynie pozytywnie na samopoczucie psychiczne i fizyczne kobiet i mężczyzn.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

26 − 18 =