Uśmiech

Wybielanie Zębów Metodą Nakładkową

Wybielanie Zębów

Białe i równe zęby są marzeniem każdego człowieka – świadczą one o urodzie, zdrowiu i dodają atrakcyjności. Biały uśmiech przyciąga otoczenie i dodaje odwagi – pokazywanie równego uzębienia jest atrakcyjne i bardzo eleganckie. Białe zęby świadczą o dbałości o zdrowie i urodę. Dlatego osoby o zębach żółtawych lub szarawych starają się je wybielić i dodać im urody, licząc na poprawę stanu urody i długotrwały efekt tego zabiegu.

Wybielać zęby można używając odpowiednich past – wtedy efekt jest mniej trwały lub nakładając odpowiednie preparaty na zęby – efekt jest trwalszy. Metoda nakładkowa to metoda domowa, pacjent samodzielnie stosuje nakładki – zakłada je wieczorem i śpi w nich przez całą noc (preparat powinien pozostać na zębach od 4 do 8 godzin). Przez dwa tygodnie, systematycznie, noc w noc, należy mieć na zębach nakładki.

Dzięki temu zęby powoli odzyskują utraconą biel – powoli i bezpiecznie dla zdrowia. Nie wymaga ona wydatkowania dużych kwot, pozwala także na samodzielną i łatwą aplikację, co ma duże znaczenie dla każdego pacjenta. Skuteczność tej metody jest oceniana na 90 procent i jest to bardzo dobry parametr.

Przed skorzystaniem z preparatu wybielającego należy usunąć stare wypełnienia i kamień nazębny. Ważne jest zbadanie stanu dziąseł – opuchlizna i podrażnienia wykluczają wybielanie zębów. Podczas stosowania preparatu nie zaleca się picia kawy, herbaty, coca-coli, czerwonego wina, ponieważ zęby łatwiej wchłoną niepożądane barwniki. Nazywa się to tak zwaną „białą dietą”, ponieważ im jaśniejsze pokarmy i napoje, tym lepiej dla zębów. Podczas kuracji zaleca się rezygnację z palenia papierosów.

Jak wygląda zabieg wybielania?

Wybielanie metodą nakładkową jest całkiem proste – żel i szyny są wystarczające do jego przeprowadzenia. Szyny moczy się w gorącej wodzie, wkłada do ust i zagryza, dzięki czemu nakładka uzyska pożądany kształt. Żel nakłada się do przygotowanych szyn i później szyny nakłada się na pożądany czas. Przed aplikacją żelu należy umyć zęby pastą i szczoteczką, dbając, aby były suche.

Jakie preparaty stosować do Wybielanie Zębów Metodą Nakładkową?

Na polskim rynku nie ma zbyt wielu preparatów. Jednym z nich jest „Biała Perła”, która kosztuje około 55 złotych, a w opakowaniu są dwie tubki preparatu oraz aplikatory. Żel ma dziesięcioprocentowy nadtlenek karbamidu, co powoduje, że rozjaśnia niezbyt szybko, ale też nie niszczy zębów. Na rynku dostępne są preparaty mające stężenie 30% wymienionego powyżej składnika, ale ich stosowanie może być niebezpieczne dla zdrowia. „Biała Perła” w jeden miesiąc wybieli zęby dając im pożądany koloryt.

Innym preparatem jest Opalescence TresWhite Supreme czyli jednorazowe nakładki wypełnione preparatem wybielającym. W ich składzie 10% nadtlenku wodoru, a dodatkowo fluor i azotan potasu, które zmniejszają podrażnienia i nadwrażliwość zębów. Zestaw ten jest dość drogi, bo kosztuje około 200 złotych, co nie jest sumą dostępną dla każdego pacjenta.

Wady nakładkowej metody Wybielania Zębów

Metoda ma pewne wady: prowadzić może do nadwrażliwości zębów, podrażnienia błony śluzowej, zaburzeń stawu skroniowo-żuchwowego. Wymaga samodyscypliny od pacjenta oraz cierpliwości i staranności. Nie zawsze wszystkie zęby zostaną wybielone w równym stopniu, nie zawsze preparat będzie działał optymalnie i nie każdy jest cierpliwy oraz wytrwały na tyle, aby stosować preparat przez kilkanaście dni, a czasem nawet przez miesiąc. Nie każda osoba chce spać z nakładkami na zębach.

Zalety metody Wybielanie Zębów Metodą Nakładkową

Zaletami są łatwa aplikacja preparatu na zęby, spektakularny efekt oraz utrzymywanie się efektów wybielania nawet przez trzy lata. Tańsze preparaty są bardzo atrakcyjne cenowo – wydanie 55 złotych to wydatek niewielki, przecież jednorazowa wizyta u dentysty kosztuje zazwyczaj ponad 100 złotych.

Podsumowując, samodzielne wybielanie zębów jest kuszące i warte rozważenia. Jeśli pojawiają się wątpliwości to dobrze jest zapytać lekarza-stomatologa o jego opinię i zastosować się do niej. Jeśli pacjent czuje, że preparat powoduje nadmierną wrażliwość zębów lub inne dolegliwości, wówczas wskazana jest konsultacja lekarska albo całkowite odstawienie preparatu wybielającego.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

96 − 92 =