Medycyna Estetyczna

Ile kosztuje usuwanie znamion “pieprzyków” » Jakie efekty, opinie?

Ile kosztuje usuwanie znamion “pieprzyków” » Jakie efekty, opinie?

Kiedy decyzja o usuwaniu znamion zostanie już podjęta, pojawiają się kolejne pytania – czy jest to refundowane przez nfz? Ile trwa? I jakie efekty przynosi? Poniżej zbiór najważniejszych informacji. W tym opinie osób, które na zabieg usuwania znamion już się zdecydowały. Czy warto?

Usuwanie znamion „pieprzyków”, a efekty i opinie pacjentek

To, co najbardziej powstrzymuje przed tym, by na usuwanie znamion „pieprzyków” się zdecydować, jest obawa o pozostawione blizny. W przypadku usuwania chirurgicznego ciężko jest o to, by jakikolwiek ślad nie pozostał. Pamiętajmy jednak, że usuwanie znamion u lekarza jest w większości przypadków refundowane przez NFZ.

Osoby zajmujące się tym w gabinetach deklarują, że usuwanie znamion laserem nie pozostawia po sobie śladów. Jest to jedyna metoda, która daje taką gwarancję i to tylko w przypadku niewielkich „pieprzyków”. W innych przypadkach prawdopodobieństwo jest jednak spore.

Bywa, że pojawienie się blizn uniemożliwia radość ze skutecznie wykonanego zabiegu, o czym przekonują spotkane na forach opinie pań, które zdecydowały się na usuwanie znamion „pieprzyków”. W niektórych przypadkach bardziej rażące niż same znamiona okazywały się właśnie blizny.

Prawdą jednak jest, że odpowiednia pielęgnacja i unikanie słońca, solarium czy saun jest w stanie sprawić, że widoczność blizn zdecydowanie maleje.

Czas trwania zabiegu

W przypadku usuwania znamion laserem może to być nawet 15 minut. Ile trwa zabieg, zależy od ilości znamion i metody. Chirurgiczna wymaga większej precyzji i ilości etapów, dlatego jest dłuższa.

Ile kosztuje usuwanie znamion “pieprzyków”?

Istnieje możliwość usuwania znamion na koszt NFZ. Obejmuje to wszystkie te sytuacje, gdzie znamię mogło stać się lub było zagrożeniem dla zdrowia. Dlatego warto, nim zdecydujemy się na usuwanie znamion w salonie kosmetycznym, wcześniej odwiedzić lekarza i skonsultować z nim daną zmianę skórną.

Jeśli nie jest to refundowane przez NFZ, ceny wahają się w przypadku usuwania laserowego od 150zł do nawet 350zł. Przy wykorzystywaniu skalpela jest to od 200zł do 500zł.

Pamiętajmy również, że w wielu przypadkach usuwanie znamion bez kontaktu z lekarzem może być niebezpieczne.

Usuwanie znamion laserem uniemożliwia wykonanie badania histopatologicznego, które jest w stanie ocenić ewentualnie zagrożenie dla naszego zdrowia lub nawet życia… (czytaj więcej)

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 1 = 7