Włosy

Sztuczne Rzęsy – Przedłużanie Rzęs

Sztuczne Rzęsy - Przedłużanie Rzęs
Sztuczne Rzęsy - Przedłużanie Rzęs

Przedłużanie rzęs dodaje urody

Rzęsy nadają urody każdej osobie – tajemnicze spojrzenie spoza gęstej firanki rzęs to jest to, czego wszyscy potrzebujemy – kobiety chcą czuć się piękne, tajemnicze i pożądane – a długie rzęsy są ważnym symbolem kobiecości. Dlatego panie korzystają z możliwości przedłużenia rzęs.

Mężczyźni z podziwem spoglądają na długie, piękne rzęsy. Kobiety chcą wydłużyć rzęsy przynajmniej z okazji ważnych imprez: ślubu, wesela, chrzcin. Do tego celu znakomicie nadają się rzęsy przyklejane, które nakłada się na jeden dzień, a później zdejmuje i zachowuje na inne okazje.

Rzęsy można doklejać, w drogeriach dostępne są rzęsy, które dokleja się, zyskując tajemniczy i elegancki wygląd. Ostatnio pojawił się taki hit jak „Rzęsy w butelce”, czyli rodzaj włókienek w buteleczce. Są to mikrowłókna celulozowe z pantenolem, wyciągiem z karczocha zwyczajnego, ekstraktem z bazylii, tokoferolem. Dzięki temu rzęsy są grubsze oraz dłuższe.

Cena rzęs w butelce nie jest niska, ponieważ wynosi 50 złotych. Jednak efekt po ich zastosowaniu jest zdecydowanie wart tak wysokiej ceny. Poza tym wydajność rzęs jest niezła, a nikt nie stosuje preparatu codziennie.

Jeśli taki preparat nie odpowiada komuś to można kupić rzęsy w drogerii i samodzielnie je nałożyć. Nie jest to łatwa sprawa, ale efekt może być niezły. Kępki rzęs aplikuje się zgodnie z instrukcją, trzeba także dbać o nie, czyścić je, a wówczas będą nadawały się do ponownego użytkowania. Rzęsy trzeba przykleić odpowiednio tak, aby wyglądały jak naturalne i idealnie zgrały się z rzęsami prawdziwymi. Rzęsy najpierw trzeba wytuszować bardzo starannie, aby nie powstały sklejone kępki rzęs. Rzęs sztucznych nie tuszuje się, ponieważ tusz całkowicie je niszczy i po tuszowaniu oraz całodziennym noszeniu nadają się jedynie do wyrzucenia. A gdy potraktujemy je odpowiednio to posłużą nam jeszcze wiele razy.

Sztucznych rzęs na pewno nie należy nosić dzień w dzień, lecz okazyjnie, od czasu do czasu, aby nadać urodę rzęsom. Do dyspozycji są kępki, czyli pojedyncze rzęsy, dające efekt naturalny oraz subtelny. Demi Wispies to jedne z rzęs które można zakupić.

Jak przykleić rzęsy, czyli jak dokleić sztuczne rzęsy?

Rzęsy można przyklejać klejem duo. Wyciska się niewielką ilość na rękę. Można je przyklejać ręką albo pęsetą. Paskiem przejeżdża się po kleju. Następnie czeka się 20 sekund, aby klej stał się bardziej klejący. Później rzęsy przykłada się do rzęs naturalnych, dokładnie w tej samej linii, i przykleja. Zawsze trzeba sprawdzić czy rzęsy mają odpowiednią długość, jeśli są za długie to należy je przyciąć. Rzęsy dociska się delikatnie, aby były blisko siebie i przylgnęły idealnie.

Zanim rzęsy się nałoży to można je podkręcić zalotką – wyglądają lepiej, są wywinięte, i trzymają się mocniej. Rzęsy sztuczne nie mogą być nad rzęsami, muszą idealnie wpasować się w nie. Efekt końcowy jest spektakularny i trudno później z takimi rzęsami się rozstać. Dobrze zamocowane rzęsy trzymają się przez cały dzień.

Jaki klej do Rzęs?

Jedynym klejem do przyklejania rzęs jest klej duo, żadne inne. Klej duo jest dostępny wszędzie, w każdej przyzwoitej drogerii. Często małe kleje, mające 7 mililitrów objętości, są bardzo drogie. Dlatego lepiej kupić tubkę o pojemności 14 mililitrów. Klej może być przezroczysty lub czarny. Klej duo jest produkowany na lateksie, są wodoodporne, nie niszczą sztucznych rzęs, dzięki czemu z tych samych rzęs można korzystać wielokrotnie. Rzęsy powinny być miękkie w dotyku oraz być na cienkiej żyłce, czyli zaczepie rzęs. Przezroczysta żyłka nie odznacza się i nie pokazuje granicy przyczepienia rzęs.

Ile kosztują sztuczne rzęsy, Jaka jest Cena?

Sztucznych rzęs jest całkiem sporo na rynku, można wybierać i kaprysić. Na pewno nie warto kupować najtańszych, bo taka oszczędność może się zemścić. Rzęsy kosztują od 18 złotych do 20 złotych. Najdroższe rzęsy kosztują około 50 złotych. Niektóre rzęsy z Inglota są dość dobre, ale kosztują około 40 złotych, co jest dość wysoką ceną. Jednak biorąc pod uwagę możliwość wielokrotnego ich stosowania warto kupić droższe i lepszej jakości rzęsy.

Przedłużanie rzęs metodą 1:1 u kosmetyczki

Obecnie w Polsce furorę robi metoda przedłużania rzęs 1:1, którą wykonują profesjonalne kosmetyczki.

Pierwsze przedłużanie trwa 1,5-2,5 godziny, a w przypadku uzupełniania 40-60 minut. Jest to metoda trwała i godna polecenia. Przeciwwskazaniami do tego zabiegu są alergia, zespół suchego oka, stany zapalne oczu, świeża plastyka powiek. W innych przypadkach można decydować się na taki zabieg.

Taki zabieg jest dosyć drogi – pierwsze przedłużenie rzęs kosztuje od 600 do 1200 złotych, a uzupełnienie wiąże się z wydatkiem 150-300 złotych. Są to spore pieniądze, dlatego koniecznie należy znaleźć profesjonalną kosmetyczkę, troszczącą się o dobry efekt oraz mającą przygotowanie do przedłużania rzęs, aby efekt był jak najlepszy i trwały.

Sprawdzić należy certyfikaty, doświadczenie oraz umiejętności – te ostatnie na bazie informacji i opinii opublikowanych w internecie, panie chętnie dzielą się doświadczeniami na forum i opisują swoje odczucia, wrażenia, satysfakcję lub jej brak. Podczas pierwszego zabiegu wkleja się 80-100 rzęs, a efekt utrzymuje się maksymalnie trzy tygodnie. Po upływie takiego czasu należy uzupełnić rzęsy, aby uzyskać trwały efekt.

Jeśli klientka nie uzupełni rzęs to po dwóch miesiącach nie będzie miała w ogóle doklejonych rzęs, bo odpadną i efekt zniknie całkowicie. Minusem tej metody jest konieczność regularnych wizyt u kosmetyczki i wydatkowania sporych sum na kolejne zabiegi. Jest to metoda dla bardziej zamożnych pań. Wielką zaletą jest możliwość cieszenia się dłuższymi rzęsami przez kilka tygodni, bez konieczności przyklejania i odklejania czegokolwiek.

Podsumowując, klientki mają możliwość wyboru – tańszych lub droższych, doraźnych lub mniej trwałych metod.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

80 + = 86