Włosy

Przedłużanie Włosów – Piękne Długie Włosy

Przedłużanie Włosów

Jedna osoba chce mieć krótkie włosy, inna natomiast pragnie włosów długich, kręconych albo prostych. Całkowita zmiana wyglądu dzięki długim włosom jest w pełni możliwa. Jak to zrobić? Poczekać pół roku lub rok i włosy urosną. Jeśli brakuje cierpliwości, a ważne wydarzenie życiowe, takie jak ślub, wesele, egzamin, awans zawodowy, tuż za progiem, to można zdecydować się na przedłużenie włosów u profesjonalisty. Wystarczy znaleźć fryzjera, który wykonuje taką usługę, albo specjalistę zajmującego się wyłącznie takim działaniem. Przedłużanie włosów nie tylko zmienia długość włosów, lecz również dodaje im objętości. Dzięki takiemu działaniu każda pani może uzyskać fryzurę marzeń, efektowną i ciekawą.

Metody Przedłużania Włosów

Włosy można przedłużać rozmaitymi metodami. Godną polecenia jest technika pętelkowa. Szybko, bezpiecznie i niedrogo można ją przeprowadzić. Wystarczy użyć obrączek, do których doczepia się włosy. Taka metoda jest szybka, nie wymaga podgrzewania włosów, zatem wcale ich nie niszczy. Metoda idealna dla włosów delikatnych, które łatwo ulegają uszkodzeniom i urazom, dla ciemnych włosów, dla alergików oraz wszystkich tych, którzy nie mają zbyt wiele wolnego czasu i oczekują spektakularnego efektu. Dobrze jest skorzystać z włosów naturalnych, ponieważ wtedy efekt jest najlepszy. Metoda pętelkowa ma jeden minus: nie jest tak trwała jak metody wykorzystujące ciepło do mocowania włosów.

Metoda microrings, czyli wykorzystująca cienkie pierścionki, sprawia, że włosy trzymają się dobrze. Nie uszkadza włosów, ale pierścionki są stworzone z metalu i mogą uczulać alergików. To jest jedyny minus tej metody.

Innym sposobem jest przedłużanie włosów ultradźwiękami, bez zgrzewania ich. Metoda jest precyzyjna i pozwala na noszenie przedłużonych włosów przez 2-4 miesiące.

Kolejną metodą jest przedłużanie włosów za pomocą zgrzewów keratynowych. Można je nosić przez maksymalnie trzy miesiące.

Racoon Polska nazywa siebie liderem w przedłużaniu włosów i jest to jedna z bardziej znanych firm i metod. Metoda rozpoczyna się od konsultacji, specjalista pyta klientkę o jej oczekiwania. Następnie wybiera się włosy naturalne: słowiańskie, europejskie, standard (pochodzenia azjatyckiego) lub włosy sztuczne. Stylista dobiera kolor włosów tak, aby komponowały się z włosami naturalnymi. Włosy oczyszcza się preparatem. Metoda Racoon umieszcza łączenia w pięciu miejscach głowy, nie więcej niż 200 pasemek jest umieszczanych na głowie danej klientki. Włosy łączy się na ciepło klejem Racoon, klejem nakładanym bezpośrednio na pasemko, w odległości około 1 centymetra od skóry głowy. Następnie formowane jest łączenie przypominające kształtem ziarnko ryżu. Jest to metoda wyglądająca naturalnie. Klej zawiera wyciągi z roślin.

Jak pielęgnować włosy po przedłużeniu?

Włosy przedłużone należy dobrze pielęgnować wyłącznie specyfikami do włosów przedłużanych. Firma Racoon produkuje takie właśnie specyfiki. Zwykłe szampony źle wpływają na włosy przedłużone i mogą rozpuszczać klej stosowany w tym celu. Włosy przedłużone metodą Racoon wytrzymują 3 do 5 miesięcy. Po przedłużeniu włosów podcina się je oraz modeluje, aby nadać odpowiedni kształt fryzurze. Podczas czesania włosów należy uważać na łączenia, aby ich nie uszkodzić. Efekt końcowy jest spektakularny, a włosy wyglądają pięknie.

Włosy można także wydłużyć inną metodą. Jest to metoda tulejkowa, która wykorzystuje metalowe tulejki delikatnie podtrzymujące wczepione pasma. Tulejki nie uszkadzają włosów, ale ten typ przedłużenia wytrzymuje jeden miesiąc, czasem maksymalnie półtora. Krótka trwałość tego przedłużenia jest jego największą wadą.

Zaletą są piękne, długie włosy.

Ile kosztuje przedłużenie włosów – jaka jest cena?

Przedłużanie włosów nie należy do zabiegów bardzo tanich. Kosztuje od 600 do 1300 złotych – rozpiętość cen wiąże się z długością włosów – im dłuższe, tym cena wyższa. Biorąc pod uwagę to, jak krótko utrzymują się włosy przedłużane na głowie jest to spory wydatek. Najczęściej stosują go celebrytki oraz kobiety biznesu, ale czasem również zwyczajne Polki korzystają z takich możliwości. Warto zatem zadbać o włosy i odłożyć pieniądze na taki zabieg – chociaż raz w życiu można skusić się na taką usługę.

Jako ciekawostkę podajemy, że włosy przedłużały tak znane panie, jak Lidia Stanisławska, znana piosenkarka, czy Tatiana Sosna-Sarno, gwiazda licznych filmów z lat siedemdziesiątych czy osiemdziesiątych. Gwiazdy Hollywood przedłużają i zagęszczają włosy tak często, jak tylko to możliwe, bo wiedzą, że dobry wygląd to gwarancja sukcesu.

Włosy przedłużone wyglądają naturalnie, można je myć, czesać, modelować, lakierować, czyli robić dokładnie to samo, co robi się z włosami naturalnymi.
Dłuższe włosy nadają więcej urody, dodają piękna każdej kobiecie, zatem jest to interesujący zabieg dla coraz większej grupy klientek. Salony zajmujące się takimi zabiegami oferują stałym klientkom rabaty, a czasem także upominki takie, jak szczotki do włosów i próbki kosmetyków. Warto poświęcić trochę czasu na wybór najlepszego salonu.

Podsumowując, zabieg przedłużania włosów jest zabiegiem raczej drogim, ale dającym bardzo dobre efekty. Warto chociaż raz w życiu przedłużyć i zagęścić włosy w taki właśnie sposób. Tego zabiegu nie radzimy wykonywać samodzielnie w domu. W internecie zamieszczane są filmiki pokazujące jak wykonać przedłużanie włosów w domu, ale samodzielne przedłużanie włosów jest ryzykowne i może zakończyć się porażką. Zatem wizyta u specjalisty jest koniecznością i ważną kwestią. Same możemy zrobić sobie krzywdę, źle mocując pasma. Poza tym amator nie obetnie i nie wymodeluje włosów tak dobrze, jak zrobi to profesjonalista. Dlatego wizyta u specjalisty w tym przypadku jest koniecznością.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

89 − 81 =