Piersi

Powiększenie Biustu – Czy Warto?

Powiększenie Biustu
Powiększenie Biustu

Powiększanie Piersi

Powiększenie biustu jest procedurą chirurgiczną, która zwiększa rozmiar, kształt lub wypełnia kobiece piersi. Chirurg plastyczny umieszcza silikon, a najczęściej jest to obecnie nowoczesny żel silikonowy, sól fizjologiczną lub alternatywne składniki w piersiach kobiety pod mięśniami klatki piersiowej lub tkanką piersi.

Powiększenie piersi wykonuje się, gdy naturalne piersi są małe lub utraciły kształt po ciąży, po utracie wagi zmieniły się na niekorzyść lub po karmieniu piersią stały się obwisłe czy też utraciły pierwotny kształt. Stosuje się je wtedy, gdy piersi są asymetryczne lub gdy wykonana była operacja usuwania guza piersi, która zmieniła kształt piersi. Nie jest to zabieg ratujący życie, ale może znacząco zmienić jego jakość oraz dać kobiecie sporo radości z odzyskanej urody i kobiecości.

Powiększanie piersi wpływa na poprawę samooceny kobiet oraz pozytywne odczuwanie ich własnej seksualności, tak to opisują badacze z Uniwersytetu Floryda w piśmie “Operacje plastyczne”. Autorzy raportu podkreślają, że chociaż operacja plastyczna nie jest panaceum na małą atrakcyjność seksualną, to warto pamiętać o psychologicznych korzyściach związanych ze stosowaniem tej procedury. Powinni o tym pamiętać specjaliści zajmujący się medycyną. Oczywiście wielkość piersi dobierana jest do sylwetki oraz nie może to być biust monstrualnej wielkości, ponieważ obciążałby kręgosłup oraz wyglądał niezbyt naturalnie. Dlatego chirurg wspólnie z pacjentką ustala kształt oraz rodzaj implantów, które wszczepi jej w celu powiększenia biustu.

Podsumowując, operacja powiększenia piersi nie jest typową operacją, lecz zabiegiem chirurgii estetycznej pozwalającym żyć komfortowo oraz nadającym kształt kobiecym piersiom. Pozytywnie wpływa na psychikę, poprawia nastrój, zmienia korzystnie samoocenę. Trzeba taki zabieg przemyśleć, zastanowić się nad jego przeprowadzeniem, ale na pewno warto się o niego pokusić, gdy piersi psują proporcje sylwetki oraz gdy kobieta czuje się źle we własnym ciele. Natura daje nam nasze ciało, zmienia je, ale człowiek dzięki zdobyczom techniki oraz medycyny może odwrócić bieg czasu, przywracając utraconą – zdawałoby się na zawsze – urodę.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

6 + 2 =