Chirurgia Plastyczna

Plastyka brzucha » Czy naprawdę warto?

Plastyka brzucha, a mówiąc profesjonalnej jego abdominoplastyka, to jedna z najbardziej inwazyjnych metod osiągania wymarzonej sylwetki. Co takiego sprawia, że kobiety mimo wszystko decydują się na operacje plastyczne brzucha? I czy to naprawdę się opłaca?

Na czym polega plastyka brzucha?

Jest to chirurgiczne usunięcie nadmiaru skóry wraz z podskórną tkanką tłuszczową z okolic śródbrzusza i podbrzusza. Plastyka brzucha dotyczy także plastyki jego mięśni, dzięki czemu osiąga się tak pożądane przez kobiety wcięcie w talii.

Komu zalecana jest ta metoda?

Wbrew pozorom nie jest ona dedykowana osobom otyłym. Sama nadwaga wraz z nadmiarem tkanki tłuszczowej nie sprawia, że wykonywanie plastyki brzucha jest konieczne. W pierwszej kolejności powinno się maksymalnie inwestować w wysiłek fizyczny oraz zdrową dietę.

Ten rodzaj operacji plastycznych brzucha kierowany jest do osób, które mierzą się przede wszystkim z problemem nadmiaru skóry, jaka tworzy obwisły brzuch. Często widoczny u kobiet, które szybko i gwałtownie zrzuciły na wadze. Czasem również i u tych, których skóra już straciła na swojej elastyczności. Plastyka brzucha jest dużą pomocą dla kobiet po ciąży, u których doszło do rozejścia mięśni brzucha.

Jakiego efektu można się spodziewać?

Najlepiej widoczne rezultaty widać u kobiet szczupłych, których obwisły brzuch jest wynikiem przebytej ciąży, nagłego spadku wagi lub uwarunkowań genetycznych powodujących osłabienie mięśni brzucha. U osób, które borykają się z problemem zwiększonej tkanki tłuszczowej również w okolicach bioder oraz ud, efekt nie jest na tyle zadowalający i często wykonuje się liposukcję tych miejsc dla zachowania równowagi.

Za pomocą plastyki brzucha uzyskuje się na nowo odpowiednie napięcie skóry. Brzuch jest płaski i atrakcyjny, co cieszy szczególnie młode mamy. Jednak aby utrzymać satysfakcjonujący efekt, konieczne jest przestrzeganie diety oraz uprawianie sportu.

Plastyka brzucha – plusy i minus

Podsumowując, jakie są plusy i minusy plastyki brzucha. Z całą pewnością argumentem przemawiającym na tak jest poprawa nie tylko wyglądu, ale i samopoczucia, pozbycie się obwisłego brzucha i nadanie mu upragnionego kształtu. Dużym minusem jest silne ingerowanie w ciało. Należy przygotować się na dużą ilość bólu i mocno utrudnione normalne funkcjonowanie nie tylko w pierwszych dniach po operacji, ale i miesiącach. Mimo wszystko jest to operacja i jak każda inna ciągnie za sobą możliwość powikłań.

Jej koszt waha się od 4 000 złotych do nawet 7 000.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

86 − 85 =