Chirurgia Plastyczna

Operacja Zmniejszenia Biustu

Operacja Pomniejszenia Biustu
Operacja Pomniejszenia Biustu

Operacja zmniejszenia biustu – Poprawia jakość życia

Operacja pomniejszenia biustu wpływa na psychikę kobiet, które się na nią zdecydowały.

Z 49 pacjentek, które przeszły operację zmniejszenia piersi, 78 procent jednomyślnie przeszło testy Breast-Q. Uczestniczki testów deklarowały, że po zabiegu chirurgicznym nastąpiła znacząca poprawa samopoczucia oraz wzrosła ich satysfakcja z nowego wyglądu, co więcej poczuły się znacznie bardziej atrakcyjne jako kobiety.

W skali 100 punktów ich satysfakcja wzrosła z 20 do ponad 80, jak pokazały badania. Zadowolenie z wyglądu piersi było najmocniej powiązane z ogólnym wynikiem operacji. Od 41 do 81 wynosiła satysfakcja z życia społecznego, od 40 do 78 zadowolenie z pożycia intymnego, a od 43 do 81 zadowolenie z wyglądu fizycznego.

Procedura zabiegu zmniejszenia biustu zmniejszyła także ból klatki piersiowej, karku, szyi oraz ramion, co miało bardzo duże znaczenie dla pacjentek – duże biusty obciążały kręgosłup oraz układ kostny kobiet. Pacjentki po operacji lepiej spały oraz miały znacznie większą chęć do wykonywania ćwiczeń fizycznych, ponieważ przestały dźwigać znaczący ciężar dużych piersi.

Korzyści z operacji zmniejszenia biustu są oceniane po sześciu tygodniach od operacji. Poprawa była już doceniana po bardzo niewielkich redukcjach biustu – co pokazuje, że nie zawsze najważniejsza jest realna wielkość biustu, lecz również psychika pacjentki oraz jej ocena wielkości piersi, które jest w stanie zaakceptować.

Poprawa aktywności fizycznej, czyli jej zwiększenie, zmniejszenie częstotliwości wizyt u lekarza, poprawa ogólnego stanu fizycznego oraz jakości życia wykazane dzięki ankietom przeprowadzonym wśród pacjentek, pokazują, że warto pokrywać koszty takich operacji z ubezpieczeń społecznych – podsumowała Michelle Coriddi z Centrum Medycznego Wexner Uniwersytetu Stanowego Ohio, Columbus.

Podsumowując, nie zawsze operacja powiększenia biustu wpływa na wzrost zadowolenia oraz komfort życia. Czasem mniej znaczy więcej, czyli małe jest piękne oraz warto zdecydować się na mniejszy biust.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

74 − 71 =