Chirurgia Plastyczna

Operacja Plastyczna Uszu

Operacja plastyczna uszu - Przed i Po
Operacja plastyczna uszu - Przed i Po

Operacja plastyczna uszu dodaje pewnośći siebie

Operacja plastyczna uszu pomaga odzyskać urodę. Niejedna osoba myśli o takim zabiegu, niejedna zbiera na niego pieniądze. Taki zabieg podnosi atrakcyjność, zwiększa samoocenę i dodaje pewności siebie. Poddają się mu mężczyźni, kobiety oraz nastolatki. Zabiegi u dzieci w Polsce należą do rzadkości, jednak w USA nie są niczym nadzwyczajnym i niezwykłym.

Kiedy decydować się na korekcję uszu?

Zabieg warto wykonać, gdy uszy są duże oraz odstające i szpecą daną osobę w sposób znaczący. Dzięki korekcie małżowin usznych można uzyskać uszy o wymarzonym kształcie, małe, zgrabne oraz przylegające. Panowie decydują się na korektę uszu zazwyczaj wtedy, gdy mają duże i bardzo odstające małżowiny. Panie wykonują zabieg przy znacznie mniejszych wadach.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Na małżowinie usznej wycinany jest pasek skóry, nacinana jest chrząstka, którą modeluje się i zszywa – szwy nie są rozpuszczalne, co oznacza, że po upływie tygodnia należy je zdjąć z uszu. Przez dwa dni po operacji można odczuwać ból. Na ranę zakłada się opatrunek, po dwóch dniach zmienia się go, a po tygodniu zdejmuje się szwy. Przez dwa tygodnie po operacji na uszach należy mieć specjalną opaskę. Uszy mogą być opuchnięte nawet przez trzy miesiące, ale po tym czasie pacjent cieszy się nowymi, zgrabnymi uszkami.

Zabieg trwa godzinę, po jego zakończeniu można spokojnie wrócić do domu. Zabieg nie jest inwazyjny, przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Można realizować go u dzieci mających osiem lat, ale najlepiej przeprowadzić go u nastolatków. Lekarz powinien uprzedzić pacjenta o możliwych powikłaniach, czyli krwawieniu z rany, zakażeniu rany, powrocie ucha do stanu sprzed operacji. Nie są to częste powikłania, ale mogą mieć miejsce. Pełne efekty zabiegu są widoczne po upływie całego miesiąca od operacji zmniejszenia uszu.

Jaki jest koszt korekcji uszu, jaka jest Cena?

Zabieg kosztuje od 700 złotych do 4000 złotych. Jest to całkowita cena zabiegu. Możliwa jest płatność w ratach, wówczas pacjent podpisuje umowę z firmą, która udziela mu kredytu na ten właśnie zabieg. Spłaca go w dwunastu lub dwudziestu czterech ratach, co czyni zabieg dostępnym dla coraz większej grupy osób.

Podsumowując, zabieg korekty uszu daje trwałe efekty, gdy jest dobrze zrealizowany wpływa korzystnie na jakość funkcjonowania po takim zabiegu. Zalecany jest osobom dorosłym, najwcześniej nastolatkom mającym 15-16 lat, dzieci nie znoszą go dobrze, a poza tym zabieg u dzieci musi przebiegać w pełnej narkozie. Zabieg korekty uszu musi być przeprowadzony w wyspecjalizowanej klinice przez lekarza.

Nie należy wybierać klinik najtańszych, lecz mające najlepszą renomę, dobrze opisywane na forach internetowych oraz dysponujące właściwym sprzętem, zatrudniające wykwalifikowanych lekarzy i mające dobre referencje. W ten sposób pacjent zmniejszy ryzyko powikłań i uzyska optymalny, czyli najlepszy możliwy efekt.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 4 = 1