Medycyna Estetyczna

Mikrodermabrazja Popularny Zabieg

Mikrodermabrazja
Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jakie efekty i przeciwwskazania.

Mikrodermabrazja jest zabiegiem popularnym i często stosowanym – przeważnie na skórze twarzy. Nie tylko panie korzystają z jej dobrodziejstw, ale także panowie coraz częściej decydują się na taką właśnie kurację. Jest to mechaniczne ścieranie naskórka, mikrowarstwa po mikrowarstwie, wykonuje się go za pomocą kryształów korundu lub specjalną głowicą diamentową. W efekcie naskórek jest pogrubiony, wzmocniona jest synteza kolagenu i elastyny, zmarszczki skorygowane, skóra oczyszczona, przebarwienia wyeliminowane, krążenie pobudzone. Po zabiegu twarz wygląda na wypoczętą i promienną.

Zabieg stosuje się także do leczenia trądziku. Zabieg jest bezbolesny oraz bezpieczny, wykonuje go kosmetyczka, ponieważ jest to zabieg nieinawzyjny, bezbolesny, nie wyłącza z codziennego życia.

Mikrodermabrazję można wykonywać również na innych partiach ciała, aby leczyć rozstępy za jej pomocą lub pozbyć się cellulitu. Pięć dni przed zabiegiem nie należy stosować peelingów do twarzy, żeli i kremów peelingujących do twarzy. Zabieg trwa od 40 minut do godziny, w zależności od intensywności złuszczania naskórka.

Różnice między mikrodermabrazją korundową i diamentową

Do mikrodermabrazji korundowej używane są kryształki korundu, czyli tlenku glinu. Mikrodermabrazja diamentowa wykorzystuje głowice, na których umiejscowione zostały drobne diamenty. Są one wielorazowego użytku. Kosmetyczka musi je dezynfekować oraz sterylizować. Mikrodermabrazja korundowa powoduje silniejszy efekt złuszczenia i skuteczniej likwiduje rozszerzone pory oraz lepiej usuwa przebarwienia. Mikrodermabrazja diamentowa mniej podrażnia, dlatego osoby mające bardziej wrażliwą skórę powinny właśnie z niej korzystać.

Rzadziej stosowana jest mikrodermabrazja tlenowa. Łączy ona w sobie tlen i sól fizjologiczną. Można dzięki nim usuwać martwy naskórek, a także usuwać zanieczyszczenia nagromadzone na skórze i porach.

Przeciwwskazania do zabiegu

Przeciwwskazaniami do zabiegu są infekcje grzybicze, stany zapalne skóry (na przykład trądzik różowaty) oraz nowotwory skóry. Osoby zażywające aspirynę lub leki przeciwzakrzepowe powodować mogą wybroczyny na skórze.

Wady i zalety mikrodermabrazji igłowej

Zaletami dermabrazji są ładniejszy kolor skóry, wyrównanie cery, usunięcie drobnych zmarszczek.
Wadami są natomiast zaczerwienienia i drobne ranki – powstają one jednak tylko wtedy, gdy zabieg jest wykonany nieprawidłowo lub zbyt głęboko.

Skuteczność zabiegu – jakie daje efekty?

Aby zabieg był skuteczny należy go wykonać co najmniej pięć razy w tygodniowych odstępach czasu. Gdy leczy się trądzik to trzeba wykonać co najmniej 10-20 zabiegów z częstotliwością co cztery miesiące. Nie jest to zabieg tani, ponieważ pojedynczy zabieg kosztuje od 120 do 250 złotych. Łatwo policzyć zatem, że seria kosztować będzie od 600 do 1250 złotych. Jednak pojedynczy zabieg nic nie daje, konieczna jest seria mikrodermabrazji, aby osiągnąć pożądany rezultat.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

60 − = 51