Chirurgia Plastyczna Piersi

Mastopeksja » Korekcja kształtu piersi

Mastopeksja

Mastopeksja zwana również korekcją kształtu piersi lub ich liftingiem. Wprowadzona do działań chirurgii plastycznej z myślą o wszystkich kobietach, które cierpią na kompleksy związane z kształtem lub jędrnością piersi. Dziś moda na duży biust stopniowo maleje, wzrasta natomiast ta na podniesiony biust. Nic dziwnego, że Panie decydują się na zabieg mastopeksji.

Na czym polega mastopeksja?

Jest to korekcja kształtu piersi, jaka opiera się na ich unoszeniu ku górze i wyrównywaniu kształtu. Efektem są podniesione, jędrne piersi, którymi natura obdarza nieliczne z kobiet. Wykonuje się ją poprzez usunięcie nadmiaru skóry. Jeśli jest taka konieczność, chirurg również zmniejsza wielkość otoczki brodawki i przenosi ją wyżej, modelując w ten sposób pierś. W niektórych przypadkach stosuje się dodatkowo w miejsce ubytków implanty dla powiększenia biustu i lepszego efektu.

Mastopeksja – jak jest wykonywana operacja?

Przed operacją pacjentka przechodzi przez szereg badań laboratoryjnych w celu ustalenia, że nie istnieją przeciwwskazania do wykonania zabiegu mastopeksji. Sam zabieg trwa od 3 do 4 godzin i wykonywany jest w znieczuleniu ogólnym pod narkozą. Osoba decydująca się na korekcję piersi, musi liczyć się z koniecznością pozostania w szpitalu jeszcze na minimum 24 godziny.

Jak wygląda gojenie piersi?

Po wykonanej mastopeksji następuje obrzęk piersi. Jego intensywność jest kwestią indywidualną. U niektórych kobiet jest to duży obrzęk, który trzyma stosunkowo długo, u innych to kwestia kilku dni mocniejszego zaczerwienia. U każdej jednak z Pań stosowany jest specjalny biustonosz, który służy do podtrzymywania piersi i noszony jest przez 6 tygodni.

Po zabiegu mastopeksji występują blizny. Ich miejsce zależy od nacięcia, na jakie zdecydował się chirurg. Istnieje metoda, która pozwala ukryć je w miejscach mniej widocznych. Dodatkowo osłabić ich wygląd mogą kremy, pielęgnacja i zabiegi laserowe.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

+ 52 = 61