Makijaż

Makijaż permanentny ust a opryszczka

Makijaż permanentny ust powiększa je, wyrównuje kontur i potrafi cudownie dodać urody każdej kobiecie. Jak w przypadku innych zabiegów, tak i w tym – bywają niepożądane sytuacje, które potrafią wpłynąć na efekty makijażu. Czy opryszczka może być jedną z nich? Czy kobiety, które często mają opryszczkę, powinny decydować się na taki zabieg? Sprawdzamy, jakie jest powiązanie – makijaż permanentny ust, a opryszczka.

Czym jest opryszczka?

Dla przypomnienia: opryszczkę wywołuje wirus, którego nosicielami jest ponad 80% społeczeństwa. Pozostaje on jednak w uśpieniu i jedynie u połowy zainfekowanych osób daje o sobie od czasu do czasu znać, atakując obszar w okolicy ust.

Makijaż permanentny ust a opryszczka

Niestety, naruszenie naskórka, które ma miejsce w trakcie wprowadzania do skóry barwnika, potrafi wywołać opryszczkę u osób, które mają do niej skłonności. Dobrą informacją jest jednak to, że można się przed tym ustrzec, przyjmując preparat przeciwwirusowy 3 dni przed zabiegiem, w trakcie oraz kolejne 3 dni po jego wykonaniu.

Nie można wykonywać zabiegu przy infekcji

Osoby, które zapisały się na makijaż permanentny ust i dostały opryszczki, powinny odczekać dwa tygodnie od momentu, gdy usta zupełnie się wygoją. Wcześniej nie ma możliwości wykonania zabiegu. Dlatego tak ważne jest, by nawet na miesiąc wcześniej zadbać wyjątkowo o skórę wokół ust, dostarczając jej niezbędnego nawilżenia. Wysuszenie potrafi być bowiem powodem ataku wirusa.

Opryszczka wpływa na kształt ust

U osób, które często mierzą się z opryszczką, występuje naruszenie naturalnej linii ust. Nawroty infekcji, które wiążą się ze specyficznymi pęcherzykami, a następnie wytwarzaniem strupka, potrafią nawet doprowadzić do blizn, które stają się widoczne.

U kobiet, które często walczą z opryszkami, makijaż permanentny ust jest dobrym wyjściem z sytuacji. Potrafi on na nowo przywrócić ustom dawny wygląd, czyniąc je pełniejszymi.

Co robić, gdy opryszczka pojawi się od razu po zabiegu?

Makijaż permanentny ust, a opryszczka nie są dobrym połączeniem i jeśli po zabiegu przy spadku odporności pojawi się opryszczka, musimy się wtedy liczyć nawet z miejscowym odbarwieniem makijażu. Prawdą jest, że taka sytuacja może, lecz nie musi nastąpić. Najważniejsze jest to, aby szybko zareagować, używając odpowiednich leków.

Jak uniknąć opryszczki po zabiegu?

Ważne jest, by stosować się do zaleceń linergistki. Usta powinno się smarować tylko specjalnym kremem, który od niej dostaniemy. Ważna jest w pierwszych dniach szczególna higiena i nawilżenie. Żadnego zrywania naskórka, który po makijażu permanentnym może się łuszczyć! I równie istotna informacja – nie stosujemy zimnych okładów na spuchnięte usta, ponieważ ich zimno również może wywołać opryszczkę.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

16 − 12 =