Makijaż

Makijaż permanentny » Górna kreska oka

Makijaż permanentny stał się dla wielu kobiet nie tylko możliwością zaoszczędzenia czasu, ale przede wszystkim szansą na piękny wygląd. Trwale podkreślona górna kreska oka potrafi cudownie podkreślić spojrzenie i optycznie otworzyć oko.

Dla kogo makijaż permanentny?

Górna kreska oka pasuje każdej kobiecie niezależnie od wieku i urody. W profesjonalnym salonie kosmetycznym dobiera się indywidualnie odpowiednią grubość i kształt, co jest gwarancją oczekiwanego wyglądu.

Głównie kobiety zabiegane, niemające czasu na codzienne nakładanie maskary lub eyelinera decydują się na makijaż permanentny. Górna kreska oka świetnie sprawdza się też u tych, które nie są w stanie wykonywać idealnych kresek wokół oczu, co – jak wiemy – wymaga niebywałej precyzji i wprawy.

Sprawdza się w trudnych warunkach

Kosmetyki do makijażu uwielbiają się rozmywać, dlatego bywają często pomijane przez kobiety uprawiające sport. W przypadku permanentnej górnej kreski oka znika obawa o nieatrakcyjny wygląd w trakcje treningu, wyjścia na basen czy deszczowej pogody. Panie mogą wreszcie cieszyć się podkreślonym spojrzeniem niezależnie od warunków.

Koryguje niedoskonałości natury

Makijaż permanentny oka gwarantuje jego lekką korektę, jest w stanie sprawić, że wydaje się większe i bardziej pogodne. Spojrzenie staje się atrakcyjniejsze, linia rzęs zagęszczona. Górna kreska oka radzi sobie z opadającymi do dołu kącikami lub opadającymi powiekami. Warto zaznaczyć, że efekt jest bardziej naturalny niż w przypadku dolnej kreski.

Informacje o zabiegu

Choć efekt makijażu permanentnego nie pozostaje do końca życia, to warto poszukać naprawdę godnego zaufania salonu kosmetycznego. Tylko w ten sposób uzyskamy oczekiwane rezultaty. Dobra lingeristka jest w stanie perfekcyjnie dobrać kształt i grubość kreski do oka klientek, kierując się również ich upodobaniami. Dla tych, które na co dzień cenią sobie mocniejszy makijaż, polecana jest kreska dekoracyjna.

Po zabiegu należy dać sobie 4-5 dni na osłabienie koloru. Jest to czas, w trakcie którego natężenie wyjściowe zaczyna blednąć i zmniejszać swoją intensywność nawet o 50% w porównaniu do tego, co na samym początku. U niektórych z Pań ból, zaczerwienienie i opuchlizna utrzymuje się nawet do trzech dni po wykonaniu makijaż, a szczególnie w przypadku mocniejszych kresek. Nie należy się jednak tym niepokoić, ponieważ to  naturalna reakcja skóry. Najpóźniej czwartego dnia wszystko wraca do normy.

 

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

7 + 2 =