Makijaż

Makijaż permanentny brwi u blondynek

Makijaż permanentny to coraz bardziej popularna metoda utrzymania pięknego wyglądu niezależnie od sytuacji. Dla wielu kobiet to również szansa na podkreślenie urody i wydobycie jej atutów. Podpowiadamy, jaki makijaż permanentny brwi u blondynek wyglądać będzie atrakcyjnie i jednocześnie naturalnie.

Jasne, rzadkie i cienkie brwi

Takie są brwi przeciętnej blondynki, która codziennie rano spędza wiele czasu nad tworzeniem odpowiedniego makijażu brwi. Pod warunkiem jeszcze, że potrafi taki makijaż wykonać, ponieważ nie jest to łatwa sztuka i wymaga odpowiedniej wprawy.

Aby zaoszczędzić sobie stresu i czasu, panie chętnie udają się na makijaż permanentny brwi. Problem rodzi się w momencie, gdy widok intensywnych brwi u innych klientek, o ciemniejszych typach urody budzi wątpliwości. Największą obawą jest efekt wyraźnie sztucznych brwi, które nie pasują do twarzy o subtelnych rysach.

Jak wybrać makijaż permanentny brwi u blondynek?

Liczy się kolor, kształt i intensywność pigmentu. Wśród wybieranych dla blondynek metod makijażu najbardziej popularnymi są: metoda piórkowa (włoskowa) oraz microblading. Te dwie metody pozwalają uzyskać naturalny efekt, tworząc delikatne kreski, które wykonane przez profesjonalistkę nie różnią się od rosnących włosków. Dają również możliwość decydowania o głębokości, co ma swoje odbicie w intensywności koloru.

Wyboru wyglądu brwi podejmuje się w trakcie pierwszych konsultacji z linergistką. Dobiera ona odcień do urody blondynki, kierując się nie tylko kolorem włosów, ale również oczu i skóry, ponieważ makijaż permanentny brwi u blondynek powinien współgrać z całością urody – uwydatniając atuty, lecz nie przytłaczając całości.

Idealny pigment dla kobiet o blond włosach

Powinien być o maksymalnie trzy tony ciemniejszy od naturalnego. Dużym błędem, który się popełnia, jest robienie blondynkom przesadnie ciemnych brwi lub wręcz czarnych. Daje to efekt nienaturalny, a twarz nawet pomimo delikatnej urody zaczyna wyglądać mało kobieco.

Dla właściwego doboru barwy pigmentu istotne jest określenie, czy włosy zainteresowanej makijażem permanentnym kobiety mają ciepły czy zimny odcień. Decyduje to o ostatecznym wyborze pomiędzy odcieniami brązów, szarości i rudawo-łososiowych barw.

Warto pamiętać o tym, że kolor po wykonanym makijażu permanentnym brwi blednie, dlatego nie należy przejmować się pierwszymi efektami po wykonanym zabiegu. Dopiero po odczekaniu około dwóch tygodni otrzymujemy finalny kolor, z którym będziemy mieć do czynienia przez najbliższe 2-3 lata.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

87 − = 82