Makijaż

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową

 

W dzisiejszych czasach cienkie i rzadkie brwi to nie problem. Na kobiety, które pragną poprawić ich wygląd, czeka szereg możliwych metod.  Jedną z nich jest makijaż permanentny brwi metodą włoskową. Komu jest polecany i jakie efekty pozwala osiągnąć?

Po pierwsze: naturalny wygląd

To główna zasada przy wykonywaniu makijażu permanentnego metodą włoskową. Chodzi o stworzenie takiego rysunku, który do złudzenia przypominać będzie naturalne brwi. Dla wielu kobiet jest to najważniejsza kwestia, ponieważ żadna z nich nie chce, by brwi wyglądały sztucznie lub budziły rozbawienie innych.

Każda z kobiet jest jednak inna, ma niepowtarzalne rysy twarzy i różne preferencje. Dlatego właśnie do uzyskania optymalnego efektu potrzeba metody, która daje możliwość decydowania o grubości włosków, ich kształcie i ułożeniu, by móc idealnie dopasować rysunek do każdej urody.

Na czym polega makijaż permanentny brwi metodą włoskową?

Metoda włoskowa zawdzięcza naturalny efekt bardzo dokładnemu rysunkowi. Nie jest to, jak w przypadku innych metod, pokrywanie całego łuku brwiowego, lecz tworzenie na nim pojedynczych kresek, które wyglądem przypominają naturalne włoski. Stąd wzięła się również nazwa tej metody. A ponieważ makijaż wykonuje się za pomocą specjalnego „piórka”, które zbudowane jest z igiełek, można spotkać się również z określeniem „metoda piórkowa”. Jest to jeden i ten sam sposób wykonywania makijażu permanentnego brwi, który uzyskał dwa określenia. Efekt jest jeden: rysunek brwi imitujący naturalne włoski.

Dla kogo?

Makijaż permanentny brwi metodą włoskową sprawdza się w wielu sytuacjach. Cudownie zagęszcza brwi u kobiet, które posiadają niewiele włosków lub są one bardzo cienkie. Z racji na swój naturalny efekt umożliwia odbudowywanie ubytków w łuku brwiowym po urazach, poparzeniach lub przebytej chemioterapii. Duże umiejętności osoby wykonującej makijaż permanentny brwi pozwalają osiągnąć efekt 3D. Z pomocą specjalnych technik tworzy się trójwymiarowy efekt, który nie tylko dorównuje naturalnym brwiom, ale również pod względem atrakcyjności mocno je przewyższa.

 

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 2 = 3