Makijaż

Makijaż permanentny brwi gojenie

Makijaż permanentny brwi gojenie
Makijaż permanentny brwi gojenie

Makijaż permanentny może zaoszczędzić nam bardzo wiele czasu i wysiłku, który spędziłybyśmy na wykonywaniu codziennego makijażu. Bardzo wiele kobiet z niego korzysta, bo niestety nie mogą się pochwalić pięknymi, ciemnymi brwiami. Makijaż permanentny jest więc dla nich idealnym rozwiązaniem. Dobrze wykonany makijaż permanentny wykonany przez znającego się na tym profesjonalistę, jest idealnie dopasowany do urody i kolorystki cery, ale także do koloru oczu i ich oprawy oraz do włosów.

Taki makijaż polega na umieszczeniu pigmentu cienką igłą w skórze. Punkt po punkcie albo tworząc większe płaszczyzny. Oprócz korekty brwi wykonuje się także makijaż permanentny ust albo oczu, tworząc kreskę na górnej lub dolnej powiece. Makijaż permanentny brwi może być wykonywany metodą piórkową lub za pomocą cieniowania.

Jak wygląda gojenie się brwi po takim zabiegu? Bezpośrednio po nim skóra jest zaczerwieniona i podrażniona. Natomiast po około 3-5 dniach zaczyna się łuszczyć, co nie powinno nas niepokoić, bo jest to normalne. Gojenie się brwi po makijażu permanentnym zależy od typu urody. Jeśli nasza skóra jest wrażliwa i delikatna, wtedy może potrwać to zdecydowanie dłużej. Należy więc w czasie gojenia unikać ważnych spotkań, bo zaoszczędzi nam to dyskomfortu i niepewności co do tego jak wyglądamy.

Czas gojenia zależy także od miejsca pigmentowania, bo po makijażu permanentnym ust, skóra będzie goić się dłużej, w przypadku brwi zajmie to mniej czasu. Podczas gojenia się brwi należy smarować je specjalnymi maściami, dobrze nadaje się do tego maść z witaminą A. Po wykonaniu makijażu nie należy się także zrażać tym, że barwnik może odpadać w postaci strupków. Jest to naturalne, skóra pozbywa się w ten sposób jego nadmiaru. Zalecane jest powtórzenie zabiegu po zagojeniu się, dla utrwalenia efektu.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 3 = 5