Medycyna Estetyczna

Liposukcja kawitacyjna » Ultradźwiękowe usuwanie tłuszczu

Szczupła i pozbawiona nadmiaru tkanki tłuszczowej sylwetka to w dzisiejszych czasach ideł, do którego większość kobiet dąży. Tradycyjny zabieg liposukcji pozwala paniom osiągnąć cel szybko i skutecznie. Wiąże się jednak z bólem, czasem spędzonym w szpitalach i na rekonwalescencji.  Dla zwiększenia komfortu kobiet, stworzono metody, które w sposób bezpieczny i mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji pozwalają pozbyć się tłuszczu. Jedną z nich jest liposukcja kawitacyjna.

Na czym polega?

Inaczej nazywana jest liposukcją ultradźwiękową. Polega na zastosowaniu fal ultradźwiękowych, które usuwają nadmiar komórek tłuszczowych. W sposób efektywny pozwalają wyszczuplić i wymodelować ciało. W trakcie zabiegu dochodzi do przerwania błony komórek tłuszczowych i przedostania się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Zostaje ona przetransportowana wraz za pomocą układu limfatycznego i krwionośnego do wątroby, gdzie następuje ich rozkład i naturalne wydalenie z organizmu.

To w pełni bezpieczna metoda, której efekty nie ograniczają się jedynie do zminimalizowania ilości tłuszczu. Liposukcja kawitacyjna dodatkowo wpływa na stan skóry, wygładzając ją i zmniejszając cellulit. Co ważne – zabieg ten jest wyjątkowo dokładny, procesowi niszczenia są poddawane jedynie błony komórek tłuszczowych, co nie powoduje uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych, jak ma się to w przypadku innych metod usuwania tłuszczu.

Efekty wykonania liposukcji kawitacyjnej:

  • Skóra staje się ujędrniona
  • Cellulit zredukowany
  • Ciało odżywione i elastyczne
  • Procesy metaboliczne i krążenie pobudzone
  • Sylwetka wysmuklona i wymodelowana
  • Nadmiar tkanki tłuszczowej usunięty

Komu dedykowana jest liposukcja ultradźwiękowa?

Na jej wykonanie decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Cieszy się popularnością wśród wszystkich, którzy pragną poprawić wygląd wybranej partii ciała bez ingerowania w organizm tak mocno, jak dzieje się to w przypadku chirurgicznej metody. Sprawdza się również w przypadku problemów ze strukturą skóry – brakiem jędrności i cellulitem.

Ze względu na użycie ultradźwięków jest ona przeciwwskazana osobom z niewydolnością serca i krążenia, zakrzepowym zapaleniem żył, wszczepionym rozrusznikiem serca i metalowymi implantami w ciele (w tym aparatem ortodontycznym). Zakazana dla kobiet w ciąży i karmiących piersią, chorych na cukrzycę, padaczkę i nowotwory. Przeciwwskazaniem jest nawet wirusowe lub bakteryjne schorzenie skóry.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

+ 42 = 46