Ciało Laseroterapia

Liposukcja bez skalpela » Bezpieczne metody usuwania tłuszczu

Powstała w wyniku  poszukiwań sposobu na połączenie skuteczności działania z jego bezpieczeństwem. Liposukcja bez skalpela to dobra wiadomość dla pań, którym zależy na wymodelowaniu sylwetki przy jednoczesnym uniknięciu stołu operacyjnego. Do wyboru są trzy mniej inwazyjne metody odsysania tłuszczu: lipoliza iniekcyjna, liposukcja laserowa i ultradźwiękowa. Co kryje się za tymi nazwami?

Lipoliza iniekcyjna

Ta liposukcja bez skalpela jest metodą, która opiera się na działaniu określonej substancji. Jej wstrzyknięcie pod skórę powoduje rozbijanie się tkanki tłuszczowej. W medycynie estetycznej stosowaną substancją jest fosfatydylochina, będąca głównym składem gotowych preparatów do lipolizy iniekcyjnej. Różnica między tradycyjną liposukcją a tą metodą opiera się głównie na sposobie usuwania tkanki tłuszczowej z ciała. W tym przypadku nie jest ona wycinana, a naturalnie wydalana przez organizm. Wadą tej metody jest konieczność powtarzania zastrzyków dla uzyskania pożądanego efektu.

Liposukcja laserowa

Mamy tu do czynienia z liposukcją zbliżoną do tradycyjnej, dzięki czemu uzyskuje się o wiele lepsze efekty niż w przypadku iniekcji. Używa się skalpela, jednak jego udział w zabiegu jest znikomy i ograniczony jedynie do wykonania niewielkiego nacięcia na ciele. To zdecydowanie bardziej bezpieczna metoda, którą wykonuje się jedynie przy znieczuleniu miejscowym. Więcej o tej metodzie przeczytać można w artykule Lipoliza laserowa.

Liposukcja ultradźwiękowa

Tutaj użycie lasera zamieniane jest w działanie ultradźwięków. Zabieg jest bezbolesny, w pełni bezpieczny i mniej inwazyjny od tradycyjnej liposukcji. Energia ultradźwięków sprawia, że tkanka tłuszczowa zostaje odseparowana od tkanek okalających. To bardzo dokładny zabieg, dlatego nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia nerwów i naczyń krwionośnych. Dodatkowym plusem jest szybki proces gojenia i dodatkowe wygładzenie się skóry w tym zmniejszenie cellulitu.

Podsumowując

Żadna z tych metod nie jest tym, co liposukcja. Określenie liposukcja bez skalpela odnosi się do wyeliminowania zbędnego tłuszczu bez użycia skalpela. W sposób bardziej bezpieczny i mniej bolesny dla pacjenta. Przedstawione powyżej metody są jedynymi z najbardziej popularnych. O tym, która z nich jest najlepsza, decydują preferencje każdej z kobiet.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

58 − 49 =