Urządzenia

Kosmetyczne urządzenie do fal radiowych

Kosmetyczne urządzenie do fal radiowych

Urządzenia emitujące fale radiowe znane są nam nie od dziś, a ich popularność nie słabnie. Dzięki nim jesteśmy w stanie wpłynąć na zmniejszenie zmarszczek czy usunięcie cieni pod oczami. Fale radiowe działają jednak nie tylko na twarz –  świetnie modelują całą sylwetkę, pomagając pozbyć się cellulitu. Kosmetyczne urządzenie do fal radiowych jest więc ważnym elementem wyposażenia gabinetu kosmetycznego. Jakie efekty pozwala osiągnąć? Ile wynosi średnia cena za sprzęt? Na podstawie tego, co mówią opinie, wybieramy najlepsze z nich.

Jak działają fale radiowe?

Poprawnym stwierdzeniem jest – radiofrekwencja, czyli pojawiające się promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, wytwarzane przez prąd zmienny. Podczas zabiegu wywołuje się efekt termiczny w tkankach, który pobudza skórę do produkcji kolagenu, ujędrnia oraz odmładza.

Kosmetyczne urządzenie do fal radiowych posiada specjalne elektrody, które przesyłają do siebie wzajemnie prąd. Ważnym elementem sprzętu jest więc system chłodzący, który chroni przed oparzeniem i pomaga wykonać zabieg o najwyższej skuteczności.

Kosmetyczne urządzenie do fal radiowych – jak wybrać?

Jednym z kryteriów wyboru może być dla nas częstotliwość. Średnio w trakcie zabiegów wykorzystuje się już od 0,5MHz do nawet 7MHz, co decyduje o głębokości wnikania promieniowania w skórę. Badania udowodniły, że lepsze efekty przynosi działanie na skórę niższą częstotliwością fali, lecz częściej niż raz i wysoką.

Cena i opinie

Sugerując się opiniami, dochodzimy do wniosku, że wiele właścicieli gabinetów medycyny estetycznej, pragnie zyskać więcej niż jedną możliwość, stąd tak duża popularność tzw. kombajnów kosmetycznych. Jednym z nich jest Kombajn Kosmetyczny 5w1 DERMAYA, który łączy w sobie: fale radiowe, laser biostymulujący, liposukcję ultradźwiękową, infrared oraz mikrodermabrazję diamentową. Jego cena to od 7 000 do 9 000. A możliwa do zastosowania częstotliwość: 0,5 -5 MHz.

Dla porównania kosmetyczne urządzenie do fal radiowych Panda AT-333 kosztuje 3 000. Jego częstotliwość to 0,3 MHz / 0,5 MHz. Zalecane jest do wykonywanie profesjonalnego zabiegu, którego efekty zbliżone są do liftingu. Skupia się jedynie na działaniu fal radiowych.

Przeciwwskazania i ewentualne skutki uboczne

Zabrania się wykonywania zabiegu u kobiet, które:

  • są w ciąży lub karmią piersią
  • chorują na nowotwory bądź przeszły chorobę nowotworową w ciągu 5 lat
  • mają rozrusznik serca i metalowe implanty (także aparat ortodontyczny)
  • cierpią na choroby bakteryjne, wirusowe i grzybicze w miejscu zabiegowym
  • mają nadczynność tarczycy, nadciśnienie i skłonność do krwawień
  • męczy je zapalenie żył
  • stosował botox 9 miesięcy lub mniej wstecz

Najczęstsze skutki uboczne to zaczerwienie i opuchlizna. Poważniejsze związane mogą być z nieprzestrzeganiem powyższych zaleceń. W innym przypadku nie grozi zainteresowanym paniom niebezpieczeństwo.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 4 = 1