Chirurgia Plastyczna

Korekta Nosa – Efekty, Badania, Cena

Korekta Nosa - Efekty
Korekta Nosa - Efekty

Korekta Nosa

Nos to ozdoba twarzy, jej centralny punkt i najważniejszy wskaźnik wdzięku. Potrafi dodać urody – wielu poetów sławiło delikatne rysy twarzy i małe nosy pięknych kobiet oraz orle nosy wojowników. Mały, zgrabny nosek jest marzeniem tych, których twarze szpecą orle nosy, sterczące nosy czy nosy wielkie i niezgrabne. Dzięki zaawansowanej medycynie obecnie można wykonywać operacje plastyczne nosa i uszu. Są to zabiegi standardowe, łatwe, kosztujące nieco, ale dające bardzo dobre efekty.

Nie tylko celebryci i sławne osoby decydują się na korektę nosa – również przeciętni zarabiający ludzie decydują się na taka operacje. W USA nastolatki poprawiają nosy i uszy. W Polsce taka popularność tego zabiegu jest jeszcze przed nami. Jednak najprawdopodobniej popularność będzie rosła, bo społeczeństwo coraz bardziej dba o urodę i wygląd zewnętrzny.

Kiedy wykonać korektę nosa?

Za duży, krzywy, asymetryczny lub zniekształcony nos warto skorygować. Jeśli nos jest zbyt spiczasty czy ma wystający czubek to na pewno warto zdecydować się na korektę nosa. W razie wątpliwości warto porozmawiać z chirurgiem. On pomoże dobrać udany nosek, przeprowadzi wywiad medyczny. Pacjent powinien powiedzieć o lekach, chorobach oraz na dwa tygodnie przed zabiegiem musi odstawić aspirynę i jej pochodne, a na miesiąc przed zabiegiem wskazane jest rzucenie palenia. Wszystko to dla dobra pacjenta i udanego zabiegu.

Co należy wykonać przed zabiegiem, jakie badania?

Przed zabiegiem należy dostarczyć zaświadczenie z laboratorium, wykonać morfologię i OB, zbadać elektrolity w surowicy krwi, sprawdzić INR, APTT, zbadać poziom glukozy (na czczo, przed śniadaniem), zrobić EKG z opisem badania, przeprowadzić szczepienie przeciwko żółtaczce. Wykonanie badań i szczepienia wyeliminują ryzyka wypadku i sprawdzą stan zdrowia pacjenta. Zabiegu nie należy wykonywać tuż przed miesiączką oraz podczas okresu. Badania przeprowadza się na około dwa tygodnie przed planowanym zabiegiem. Zabiegi realizowane są tylko u osób zdrowych.

Jak przebiega zabieg korekty nosa?

Zabieg realizowany jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Chirurg nacina skórę i koryguje kształt chrząstki lub kości nosa. Gdy korekta jest wykonana, przychodzi czas na zszywanie skóry, założenie tamponu i unieruchomienie nosa. Operacja trwa nie dłużej niż cztery godziny. Dwa dni po zabiegu usuwa się tampon, później zdejmuje się opatrunek. Pacjent po zabiegu nie może wrócić do pracy, powinien leżeć w domu i nie forsować siebie. Ulgę przynosi stosowanie zimnych okładów na podrażniony nos. Twarz i nos są opuchnięte, mogą pojawić się krwiaki. Pacjent dochodzi do siebie 3-4 tygodnie, ale efekty są bardzo dobre.

Jak postępować po zabiegu korekty nosa?

Pacjent powinien dbać o nos, nie przeziębiać się, nie chodzić do sauny, solarium, nie nosić okularów przez miesiąc, zatem najlepiej jest stosować szkła kontaktowe. Po pacjenta powinna przyjść osoba, która zapewni opiekę po powrocie do domu, chroniąc ją przed urazami i dbając o ją. Zabieg ogranicza możliwość normalnego funkcjonowania i wymaga troski o pacjenta. Nie należy spać na boku lub brzuchu, zalecane jest spanie na wznak, spokojnie, bez wykonywania gwałtownych ruchów. Tego ostatniego wskazania medycznego należy przestrzegać przez półtora miesiąca po operacji.

Ile kosztuje korekta nosa, Jaka jest Cena?

Korekta nosa nie należy do najtańszych zabiegów. Jej koszty wahają się od 4 do 9 tysięcy złotych – w zależności od rodzaju i zakresu korekty. Część gabinetów stosuje możliwość płatności ratalnych, na kredyt, współpracując z instytucjami kredytowymi. Umożliwia to przeprowadzenie zabiegu u mniej zamożnych pacjentów.

Podsumowując, korekta nosa nie jest skomplikowanym zabiegiem, ale nieco uciążliwym. I z takimi uciążliwościami należy się liczyć. Pacjent dopiero po dwóch miesiącach odzyskuje samopoczucie sprzed zabiegu, a wygląd jest bardzo zadowalający.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

+ 77 = 86