Włosy

Jak Rozjaśnić Włosy Bezpiecznie

Jak Rozjaśnić Włosy
Jak Rozjaśnić Włosy

Jak Rozjaśnić Włosy

Kobieta zmienną jest – czasem chce być szatynką, nieraz brunetką, a od czasu do czasu marzy o włosach blond, słonecznych, złocistych. Kiedyś farb było niewiele, nasze babcie używały nieśmiertelnej Londy lub domowych sposobów, aby zmienić kolor włosów.

Obecnie farbowanie jest znacznie łatwiejsze, ponieważ środków do rozjaśniania lub przyciemniania włosów na polskim rynku jest całkiem sporo – Joanna, Londa, L’Oreal, itp.. Od obfitości nazw firm produkujących farby, szampony oraz pianki koloryzujące aż kręci się w głowie. Dlatego wystarczy wybrać się do fryzjera lub samodzielnie zmienić kolor włosów w domu. Wszystko zależy od potrzeb, chęci oraz zasobności kieszeni.

Rzetelny fryzjer nie tylko rozjaśni włosy, ale dokładnie opowie o działaniu preparatu i wybierze najlepszy dla danej klientki. A po jego zastosowaniu potraktuje włosy odpowiednią odżywkę, oczywiście bardzo dobrej jakości. Odżywka musi być do spłukiwania, ponieważ odżywka pozostająca na włosach obciąża włosy i doprowadza do ich szybszego przetłuszczania się. Odżywkę bez spłukiwania należy stosować raz kiedyś i to w bardzo małych ilościach. Polecane obecnie są odżywki w sprawy – lekkie, nie obciążające, a bardzo dobrze odżywiające włosy – mogą być na przykład z olejkiem arganowym.

Rozjaśniając włosy łatwo je zniszczyć. Zalecane jest rozjaśniać włosy farbą do włosów, a nie rozjaśniaczem. Rozjaśniacz szybko niszczy włosy, ponieważ dodaje się do niego wodę utlenioną o stężeniu co najmniej 6 procent. Włosy po takim zabiegu są szorstkie oraz kruche, a łuska włosa nie jest domknięta. Po co szkodzić swoim włosom, gdy można skorzystać z farby do włosów – wachlarz odcieni jest szeroki, dlatego zdecydowanie warto z nich korzystać. Można wybrać rudawy blond, szary blond, blond piasku Sahary i każdy inny, który jest odpowiedni do typu urody danej kobiety. Do farbowania włosów można użyć farby albo szamponu koloryzującego – ten ostatni jest tańszy i łatwiejszy w aplikacji.

Trzeba zwracać baczną uwagę na odcienie – czasem zamiast upragnionych złocistych kosmyków można otrzymać włosy o barwie jajecznicy, nawet żółto-pomarańczowe. A nie o taki efekt przecież chodzi. Kosmyki mają być złociste, miękkie, jedwabiste, a nie pomarańczowe, suche i łamliwe.

Rozjaśnianie Włosów w Domu

Rozjaśnianie włosów w domu jest możliwe, ale trzeba przeprowadzić je tak, aby włosy nie stały się żółte lub pomarańczowe niczym jajecznica. O wiele zdrowsze dla włosów jest ich przyciemnianie niż rozjaśnianie. Każda farba do rozjaśniania włosów niszczy je. Włosy można używać sposobami naszych babć, czyli na przykład stosować płukankę z rumianku czy nacierać je cytryną i wystawiać na słońce. Ta ostatnia metoda również wysusza włosy.

Popularne jest także rozjaśnianie włosów rabarbarem – wystarczy je wypłukać kompotem z rabarbaru i nadać im w ten sposób złocisty kolor.

Woda utleniona bardzo mocno niszczy włosy – wysusza je i nadaje im wygląd suchego siana. Każda metoda ma minusy, najzdrowszy jest rumianek, ale rozjaśnia on bardzo delikatnie, w niewielkim stopniu. W sprzedaży jest także Go Blonder, czyli spray rozjaśniający do włosów. Firma Joanna produkuje podobny spray. Spray Go Blonder jest kosztowny, kosztuje około 60 złotych. Produkt jest łatwy do aplikowania, ale niszczy włosy, wysusza je, jednak nie nadaje im wyglądu siana, a kolor jest naturalny, z delikatnymi refleksami.

Go Blonder jest preparatem do włosów naturalnie blond lub farbowanych na blond. Gdy zastosuje się go na brązowe włosy to może wyjść rudy odcień. Produkt bardzo wydajny. W domowych warunkach należy uważać na rozjaśniacze, ponieważ one bardzo niszczą włosy, wysuszają, a czasem potrafią nawet doprowadzić do utraty pasm włosów. Zwykła, zdawałoby się nieszkodliwa, szamponetka także źle wpływa na strukturę włosa.

Jak traktować Włosy po Rozjaśnianiu?

Włosy po rozjaśnianiu trzeba dobrze pielęgnować. Nakłada się na nie maski nawilżające, odżywki, należy unikać stosowania lakieru do włosów. Zaleca się odżywki do spłukiwania. Czasem warto zawierzyć naturalnym metodom i skusić się na maskę z żółtka jajka wymieszanego z olejem, nałożyć taką mieszankę na włosy, na to położyć folię i owinąć całość ręcznikiem. Po godzinie zmyć i cieszyć się odżywionymi włosami.

Czasem dobrze jest kupić naftę kosmetyczną i wcierać ją we włosy, ponieważ – mimo niezbyt przyjemnego zapachu – jest to świetny środek dla włosów.

Ile Kosztuje Farbowanie Włosów?

Farbowanie włosów ma bardzo zróżnicowane ceny: najtańsze farby kosztują około 6-7 złotych, a najdroższe około 50 złotych, przeciętnie klientki kupują farby za 20 złotych i są to całkiem dobre specyfiki. Farbowanie włosów u fryzjera to koszt od 80 do 300 złotych – najwięcej należy zapłacić fryzjerom-stylistom, którzy cieszą się sporą renomą i mają bardzo wiele klientek. Niekoniecznie jednak trzeba od razu decydować się na bardzo drogiego fryzjera, wystarczy fryzjer doświadczony, profesjonalista.

Podsumowując, farbowanie włosów niszczy włosy, ich rozjaśnianie również jest inwazyjne. Dlatego koniecznie trzeba rozjaśniać włosy ściśle stosując się do instrukcji i nawilżać je po farbowaniu odpowiednimi szamponami oraz odżywkami.

Z rozjaśnianiem włosów wiążą się odrosty, które pojawiają się regularnie i które koniecznie trzeba farbować – pamiętajmy, farbuje się jedynie odrosty, a nie całe włosy, bo to prowadzi do jeszcze szybszego ich niszczenia i przesuszenia. Wodę utlenioną lepiej zostawić do innych włosów – włosom szkodzi ona najbardziej ze wszystkich znanych środków.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

− 2 = 1