Chirurgia Plastyczna

Implanty piersi – Jakie są?

Implanty piersi
Implanty piersi

Implanty Piersi

Implanty piersi są rodzajem protez stosowanych w medycynie, które wkłada się pod piersi w celu ich powiększenia, rekonstrukcji, czyli odtworzenia, lub stworzenia nowego, fizycznego kształtu piersi.

Zewnętrzna warstwa implantów piersi jest stworzona ze stałego silikonu. Wewnętrzna część implantów jest wypełniona albo słoną wodą (roztworem soli fizjologicznej), żelem fizjologicznym lub mieszanką innych składników. Twórcy implantów twierdzą, że powinny one wytrzymać co najmniej dziesięć lat – taka jest ich jakość. Jeśli szybciej się zniszczą, oznacza to, że są kiepskiej jakości, dlatego też należy reklamować je u producenta.

Są trzy główne typy implantów piersi:

  • Wypełnione solą fizjologiczną, która jest umieszczona w silikonowej powłoce. Te implanty mogą być wypełnione innymi rotworami soli, które mogą mieć wpływ na kształt piersi – to czy są twarde oraz na ich kształt. Jeśli takiego rodzaju implantu przecieka, wówczas roztwór zostanie wydalony przez ciało naturalnie.
  • Silikonowe – wypełnione żelem umieszczonym w twardej silikonowej powłoce. Żel utrzymuje się w powłoce albo wycieka do specjalnej kieszonki implantu. Pacjentki wybierające taki rodzaj implantu powinny częściej poddawać się kontroli lekarskiej. Stan implantu silikonowego można zbadać wykonując rodzaj badania ultradźwiękami. Naukowcy ostatnio poddają w wątpliwość skuteczność tego rodzaju badań, dlatego warto się zastanowić czy są one naprawdę konieczne oraz celowe.

Znanych jest pięć generacji implantów silikonowych. Najnowsza jest stworzona z żelu pół-płynnego, pół-stałego w konsystencji. W takich implantach całkowicie wyeliminowano wyciekanie żelu (wyciek żelu) oraz przemieszczanie się silikonu do innych części ciała – tak przynajmniej twierdzą producenci najnowszych implantów z silikonu.

  • Implanty wypełnione innymi składnikami – mogą być wypełnione polypropylenem, olejem sojowym lub innymi materiałami.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

57 − = 52