Laseroterapia

Ile kosztuje laserowe leczenie nietrzymania moczu?

Laserowe leczenie nietrzymania moczu to czasem najlepsze wyjście dla kobiet, które męczą się z tym problemem, tracąc komfort psychiczny i rezygnując w życiu z wielu rzeczy. Potwierdzone zostało, że taki rodzaj leczenia nie niesie za sobą groźnych dla zdrowia powikłań, nie jest również bolesne, a jego skutki są zadowalające. Jedynym minusem jest cena. Dla przeciętnej osoby leczenie nietrzymania moczu laserem wiąże się z wysokimi kosztami.

Ile kosztuje zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu?

Cena zależy od miasta i kliniki, w której decydujemy się wykonać zabieg. Średnio jest to około 3 000 złotych. Zdarzają się jednak miejsca, gdzie dokonamy tego za 1 000 – 1 500 złotych. Ważne jest, by zawsze mieć na uwadze wybór profesjonalistów, którzy przeprowadzą zabieg w odpowiedni sposób. Cena z pewnością jest silnym wyznacznikiem, jednak warto wybierać profesjonalne i sprawdzone punkty medyczne, poszukując odpowiedniego miejsca na laserowe leczenie nietrzymania moczu.

Czy jest możliwość wykonania leczenia na NFZ?

Kobiety w podeszłym wieku często zastanawiają się nad tym, czy leczenie nietrzymania moczu jest refundowane z Narodowego Funduszu Zdrowia. To one najczęściej nie mają wystarczających środków na dokonanie zabiegu, a jak wskazują badania, po 50 roku życia z tym problemem męczy się już co druga kobieta.

Niestety, zabieg laserowego leczenia nietrzymania moczu nie jest wykonywany w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Każda pacjentka zobowiązana jest do zapłaty całości należnej kwoty. W dodatku do podanych cen zabiegów dochodzą koszty dokonanych dodatkowych badań, które wykluczają przeciwwskazania do podjęcia się laserowego leczenia. Sama wizyta u lekarza w celu przeprowadzenia rozmowy jest płatna. Warto wziąć te ‘ukryte koszty’ pod uwagę w trakcie wyboru odpowiedniego miejsca.

 

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

56 − 49 =