Włosy

Depilacja Brwi krok po kroku?

Depilacja Brwi krok po kroku
Depilacja Brwi krok po kroku

Depilacja Brwi

Brwi stanowią dopełnienie ludzkiej twarzy, nadają jej piękno i wdzięk. Depilować brwi można samodzielnie lub udać się do kosmetyczki. Ładny łuk brwi podkreśla piękno twarzy. Zarośnięte brwi lub brwi na Myszkę Miki, czyli zbyt cienkie na pewno nie dodadzą nikomu urody. Włoski depiluje się pęsetą, szybko i takimi energicznymi ruchami, ponieważ wtedy ból jest mniejszy, a włoski wyrwane są razem z cebulką włosową, co opóźnia ich odrastanie.

Po depilacji brwi czesze się specjalną, dość twardą, szczoteczką do brwi. Nadaje się im kształt oraz pozbywa się nadmiar podkładu czy pudru, które zawsze dostają się do włosów brwi, przyprószając je i przyćmiewając kolor brwi. Kolor brwiom można nadać henną, kredkami do brwi lub makijażem permanentnym. Cieniami do oczu można także podkreślić kolor brwi – jest to sposób stosowany od niedawna, ale dość efektywny.

Brwi można także uczesać szczoteczką do zębów spryskaną lakierem. Wtedy brwi leżą ładnie, nie sterczą i nie puszą się. Brwi można także przeczesać szczoteczką tuszu do rzęs, pozbywając się uprzednio nadmiaru tuszu.

Samodzielnie lepiej depilować brwi rano, przy naturalnym, dziennym świetle. Brwi wyrywa się po jednym włosku, ogląda się je z daleka, sprawdzając, czy wyglądają one identycznie. Pośpiech nie jest wskazany, ważne, aby brwi były ładne, dobrze wydepilowane, bez luk i przerw. Dlatego wyrywajmy brwi powoli i bardzo starannie.

Nie tylko panie regulują brwi, ich gęstość i kształt. Panowie coraz częściej nadają kształt brwiom, dbając o ich wygląd oraz kształt. Męska twarz również zyskuje na urodzie dzięki takiemu zabiegowi. Szczególnie wtedy, gdy naturalne brwi są bardzo krzaczaste i sprawiają, że twarz wygląda niechlujnie.

Jak długo trwa Depilacja Brwi?

Depilacja trwa krótko, nie dłużej niż 10 minut. Warto mieć lustro przybliżające i wtedy lepiej widać brew i zbędne włoski. Jeśli nie mamy wprawy to może trwać nawet pół godziny. Sprawna kosmetyczka depiluje brwi szybko i w sposób bezbolesny. Czasem wystarczy jej pięć minut na taki zabieg. Po depilacji kosmetyczka przeciera podrażnione miejsca preparatem z aloesem. W domu także możemy to zrobić. Jeśli nie mamy pod ręką kremu z aloesem to dobrze jest przyłożyć lód lub metalową łyżeczkę. To ukoi podrażniony łuk brwiowy.

Ile kosztuje Depilacja Brwi?

Depilacja brwi jest zabiegiem tanim, kosztuje od 5 do 20 złotych, w zależności od salonu. Za pięć złotych oferowana jest sama depilacja, a za 15-20 złotych depilacja z henną, czyli przyciemnieniem brwi. Lepiej pójść do kosmetyczki, która wyrwie włoski profesjonalnie i zadba o udany łuk brwiowy. Jeśli ktoś źle wyrwie brwi to musi czekać aż brwi odrosną, bo nic innego zrobić nie można.

Kosmetyczka po depilacji brwi smaruje je odpowiednim preparatem, co zmniejsza ból i podrażnienie. Samodzielnie w domu wiele osób depiluje brwi, ale na hennę wybierają się do salonu kosmetycznego, wiedząc, że unikną bólu oraz zyskają bardzo profesjonalną usługę.

Podsumowując, zabieg depilacji brwi nie jest drogi, więc zamiast samemu męczyć się i cierpieć, lepiej wybrać się do profesjonalnej kosmetyczki.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

3 + 3 =