Spa

Zabieg parafinowy » Idealny jesienią i zimą

zabieg-parafinowy

W okresie jesienno-zimowym jest to najczęściej wykonywany zabieg w salonach kosmetycznych. Decydują się na niego kobiety, których skóra dłoni lub stóp źle znosi niskie temperatury, przez co staje się sucha i spierzchnięta. Ratunkiem okazać się może silnie rozgrzewający zabieg parafinowy. Szczególnie zalecany przy zmarzniętych stopach.

Jakie korzyści daje zabieg parafinowy?

Zmiękcza on skórę i intensywnie ją regeneruje. Dzięki wytworzonej przez parafinę naturalnej powłoce ochronnej, dłonie nie przesuszają się. Jej ciepło wnika głęboko do tkanek, pobudzając krążenie krwi i otwierając pory skórne. Wszystkie użyte pod parafinę kosmetyki wchłoną się więc lepiej i szybciej. Stopy stają się gładsze, a dłonie intensywnie nawilżone.

Jak wygląda zabieg parafinowy w salonie spa?

Zaczyna się od wykonania delikatnego peelingu. Na dłonie lub stopy nakładany jest następnie preparat odżywczy, który w trakcie zabiegu wchłonie się w skórę głębiej i dokładniej. Po kilkukrotnym zanurzeniu dłoni w parafinie, która została wcześniej specjalnie przygotowana i podgrzana, otrzymuje się grubą powłokę, na jaką nakładana jest specjalna rękawica, utrzymująca ciepło. Po upływie 20 minut zdejmuje się parafinę i wykonuje masaż dłoni, czy stóp często połączony z kolejną porcją odżywczych preparatów.

Łączny czas zabiegu parafinowego to około 30 minut. Cena wynosi średnio od 20 zł do maksymalnie 60 zł. Istnieje możliwość wykonania podobnego zabiegu samodzielnie w domu. Jeśli jednak ktoś ceni sobie atmosferę, jaka panuje w ośrodkach spa, z całą pewnością zdecyduje się na zabieg u profesjonalistki. Relaksująca muzyka, głębokie odprężenie i silnie rozgrzewająca parafina. Zimą trudno nie ulec takiej przyjemności.

Jakie mogą być przeciwwskazania do zabiegu parafinowego?

– osteoporoza,

– uczulenie na parafinę,

– grzybica paznokci lub skóry,

– egzema.

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + 1 =