Medycyna Estetyczna Skóra

Zabieg kawitacyjny » Oczyszczanie twarzy ultradźwiękami

Zabieg kawitacyjny
Zabieg kawitacyjny

Gładka i promienna cera jest marzeniem każdej kobiety. Podstawowym zabiegiem stosowanym w celu uzyskania idealnego wyglądu jest peeling. Zabieg kawitacyjny to nowoczesna metoda, która wyraźnie wyróżnia się na tle pozostałych metod oczyszczania twarzy. Na czym polega i czemu zawdzięcza swoją popularność?

Więcej niż tylko peeling

Zadaniem tradycyjnego peelingu jest złuszczenie martwego naskórka, co powoduje oczyszczenie twarzy i przygotowanie jej do dalszych zabiegów. Natomiast peeling kawitacyjny to o wiele więcej. Dokładnie czyści nie tylko zewnętrzną warstwę skóry, ale również dociera do głębszych warstw, usuwając z organizmu szkodliwe substancje.

Czym jest zabieg kawitacyjny?

Kawitacja to w skrócie oczyszczenie skóry za pomocą ultradźwięków. W odróżnieniu od innych metod nie powoduje bólu i jest całkowicie bezpieczna. Nadaje się do stosowania również przez kobiety o wrażliwej skórze.

Działanie ultradźwięków powoduje, że komórki zaczynają drgać, wzajemnie się o siebie ocierając. Następstwem tych ruchów jest usuwanie nagromadzonych wewnątrz toksyn, pobudzenie do aktywności komórek, które pozostały w bezruchu i silna regeneracja skóry. Dochodzi do naturalnego jej oczyszczenia bezpiecznie i szybko.

Efekty

Wiele kobiet, które zdecydowały się na zabieg kawitacyjny, potwierdza efekt odmłodzonej skóry, lepiej nawilżonej i zregenerowanej. Poprawia się wymiana jonowa, zwiększa produkcja kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Mikro-masaż ujędrnia skórę sprawiając, że zmarszczki stają się wygładzone, a blizny mniej widoczne. Dochodzi do naturalnej sterylizacji, dzięki której skóra pozbywa się zalegających w niej zanieczyszczeń, znikają zaskórniki i wągry. Z tego powodu sprawdza się u osób z problemem trądziku – leczy, a pobudzając krążenie sprawia, że skóra zaczyna się odnawiać, łagodząc widoczne zmiany trądzikowe. Po zabiegu skóra nabiera świeżego, promiennego wyglądu.

Przeciwwskazania

Choć kawitacja nadaje się do wszystkich rodzajów skóry, nie jest ona dostępna dla każdego. Jakie są przeciwwskazania?

  • Ciąża
  • Choroby nowotworowe
  • Metalowe elementy w ciele (np. aparat na zębach, rozrusznik serca)
  • Ostre stany zapalne
  • Zakrzepowe zapalenie żył

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 76 = 80