Fizykoterapia

Zabieg jonoforezy » Na czym polega i dla kogo?

Zabieg jonoforezy
Zabieg jonoforezy

Zdecydowanie się na zabieg jonoforezy pociąga za sobą mnóstwo korzyści. Z jego pomocą możemy znacząco zmienić stan skóry, wpłynąć na bóle różnego pochodzenia i stany zapalne. Co to jest jonoforeza i komu jest dedykowana?

Na czym polega zabieg jonoforezy?

Jonoforeza to zabieg, w którym wykorzystuje się działanie sił pola elektrycznego. Z jego pomocą wprowadza się określoną ilość substancji aktywnych (lekarstw) w głębsze warstwy skóry. Jest to zupełnie bezbolesna forma fizykoterapii, która nie pociąga za sobą żadnych poważnych ingerencji w organizm człowieka.

W trakcie zabiegu jonoforezy wykorzystuje się działanie prądu stałego. Jony wprowadzane są pod skórę, gdzie zostają bezpośrednio odprowadzone wraz z prądem krwi w głąb ustroju człowieka. Pozwala to na duże ilości leku, które w tradycyjny sposób nie mogłyby zostać zażyte z powodu obciążenia układu pokarmowego.

Pozytywne działanie prądu w jonoforezie     

Warto zaznaczyć, że nie tylko lekarstwa wpływają na organizm człowieka. Dla większości kobiet, które decydują się na zabieg jonoforezy, równie ważne jest działanie prądu. Wpływa ono na wytwarzanie dużej ilości ciepła w tkankach, napięcie mięśni, poprawę krążenia i odżywienie skóry. Działa przeciwzapalnie, świetnie sprawdzając się w przypadku blizn. W kosmetyce stosuje się jako substancje aktywne jony miedzi, cynku oraz wapnia.

Dla kogo zabieg jonoforezy?

Jonoforeza dedykowana jest wszystkim, którzy mają problemy ze skórą lub borykają się z różnego rodzaju bólami, stanami zapalnymi, dolegliwościami stawów lub kości. Zabieg jonoforezy poleca się tym, którzy mają:

  • Trądzik różowaty/pospolity
  • Blizny potrądzikowe lub pooperacyjne
  • Uczulenia
  • Zmarszczki
  • Rozszerzone naczynka włosowate
  • Zapalenia skóry
  • Bóle na tle nerwowym
  • Zespół bólowy w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stanów kręgosłupa
  • Utrudniony zrost kostny
  • Zapalenia stawów

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

79 + = 88