Piersi

Tabletki na Powiększenie Biustu

Tabletki na Powiększenie Biustu
Tabletki na Powiększenie Biustu

Czy tabletki na powiększenie biustu są skuteczne?

Producenci suplementów poprawiających, ujędrniających oraz powiększających biust z dumą oświadczają, że ich produkty “karmią”, “rozwijają”, “odżywiają”, “dodają urody”, “upiększają” kobiece piersi. W przypadku, gdy mają Państwo wątpliwości, dostarczają świadectwa z pierwszej ręki oraz naukowe dowody potwierdzające doskonałość ich produktów. Czy te produkty naprawdę działają? Czy są podstawy do takich stwierdzeń, które wygłaszają producenci “cudownych specyfików”?

Oto jest pytanie. Firma Consumerlab.com postanowiła zbadać prawdziwość takich stwierdzeń oraz ocenić produkty wpływające na urodę kobiecych piersi. Stwierdzili, że nie ma żadnych dowodów na skuteczność takich produktów, a firmy mogą je promować jako preparaty homeopatyczne jedynie. Nie muszą być one zatwierdzane przez Amerykańską Administrację ds. Żywności oraz Leków. Te produkty jedynie bazują na tym, co fitoestrogeny mogą lub nie mogą uczynić.

Reklamy produktów opierają się na twierdzeniu, że żeński estrogen wpływa na wzrost piersi, a fitoestrogeny takie, jak soja oraz inne rośliny uczynią to samo. Te produkty mają antyestrogeniczny efekt u kobiet w okresie przed menopauzą, a u starszych kobiet efekt jest estrogeniczny. Oznacza to, że nie mają one wpływu na wielkość piersi oraz ich wzrost. Więcej, gdyby wpływały na wielkość piersi, stymulując ich wzrost, byłyby niebezpieczne. Mogłyby nawet wpływać na pojawienie się nowotworu, czyli zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi.

Podsumowując, wielkość piersi jest zdeterminowana genetycznie, podobnie jak kolor włosów oraz waga ludzkiego ciała. Około jednej trzeciej piersi stanowi tkanka tłuszczowa, pozostałe dwie trzecie to tkanka piersi. Gdy kobieta przytyje, piersi stają się większe. Gdy kobieta zeszczupleje, zmaleją jej piersi. Taka jest prosta zależność. Nie można przytyć tylko w pewnych partiach, a w innych nie – nie mamy na to wpływu.

Jedynym sposobem powiększenia piersi jest operacja wszczepienia implantów z silikonem lub solą fizjologiczną lub innymi składnikami. Ćwiczenia fizyczne wpływające na mięśnie klatki piersiowej nie powiększą piersi, nie zmienią ich rozmiaru, ale sprawią, że piersi będą wyglądały na większe.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

98 − = 92