Makijaż

Sprzęt do makijażu permanentnego

Sprzęt do makijażu permanentnego
Sprzęt do makijażu permanentnego

O efekcie makijażu decyduje nie tylko sprawna ręka osoby wykonującej go, ale również sprzęt do makijażu permanentnego. W jego skład wchodzą: aparat, igły i barwniki. Warto zadbać, by każdy z poszczególnych elementów był odpowiednio przygotowany do zabiegu. Poniżej wiele przydatnych informacji dla kobiet, które planują zakup sprzętu lub zastanawiają się nad wykonywaniem makijażu permanentnego w salonie. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Aparat do makijażu permanentnego

Jedną z najważniejszych cech sprzętu do makijażu permanentnego jest możliwość łatwej dezynfekcji i sterylizacji elementów urządzenia, co łączy się z możliwością wymiany igieł na jednorazowe. Warto zainwestować w dobry sprzęt, bo wyraźnie przekłada się to na bezpieczeństwo zabiegu. Kobiety odwiedzające salony kosmetyczne powinny zwrócić uwagę na to, czy igła jest na początku zabiegu wymieniana na nową.

Druga sprawa – kupując sprzęt do makijażu permanentnego, dobrze jest zwrócić uwagę na możliwość regulowania wysunięcia igły. Pozwala to na precyzyjniejsze ruchy, dzięki kontroli nad głębokością wkłucia.

Jakie igły w sprzęcie do makijażu permanentnego

Jak już wspomniane było wcześniej, najważniejsze jest to, by zawsze były to igły jednorazowe. O ich sterylności świadczyć będzie fakt, że każdy moduł igieł zapakowany będzie w osobnym blistrze. A do każdej igły przynależeć będzie specjalna nasadka, która zapobiegnie przebiciu opakowania i przedostaniu się wirusów do środka. Taki sposób zabezpieczenia sprzętu do makijażu permanentnego zapobiega zakażeniom, gwarantując najwyższy poziom bezpieczeństwa i higieny.

Wybierając igłę do makijażu, ważne jest, by osoba wykonująca zabieg sprawdziła wcześniej, czy konstrukcja zapobiega rozlewaniu pigmentu. Nawet najdrobniejsza ilość wpuszczonego w skórę niepotrzebne barwnika może popsuć cały efekt.

Barwniki do makijażu permanentnego

Warto dopytać, czy barwniki były testowane pod kątem alergii oraz toksyczności i z jakiej firmy pochodzą. Dużą wadą polskiego rynku jest spora ilość niskiej jakości pigmentów które, choć decydują o niższej cenie zabiegu, nie gwarantują bezpieczeństwa ani nawet obiecywanego efektu. Profesjonalna kosmetyczka powinna mieć to na uwadze w wyborze barwników do swojego sprzętu do makijażu permanentnego.

Dobre barwniki nie rozpuszczają się w wodzie, nie szkodzą skórze i są stabilne chemicznie. Warto zadbać o te od renomowanych i dobrych firm.

 

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 31 = 35