Makijaż

Microblading brwi » Nowa metoda pigmentacji

Wraz ze wzrostem popularności makijażu permanentnego brwi, wzrosła ilość proponowanych metod jego wykonania. Microblading jest obecnie zupełnie nową propozycją, jednak w ekspresowym tempie zdobywa sławę. Stworzony dla kobiet, dla których precyzyjny oraz naturalny efekt jest najważniejszy.

Czym jest microblading?

Jest to metoda ręcznej pigmentacji brwi. Od innych metod różni się jakością wykonania. Finalny efekt jest bardziej subtelny i precyzyjny przy jednocześnie dłuższej trwałości rysunku. Choć wywodzi się z Azji, dziś zdobywa serca kobiet na całym świecie. Pozwala uzyskać zniewalający efekt brwi – łudząco podobnych do naturalnych.

Microblading – jak jest wykonywany?

Do wykonania tak precyzyjnego rysunku wykorzystuje się specjalne piórko. Z jego pomocą specjalistka delikatnie nacina skórę do odpowiedniej głębokości, a następnie wprowadza do warstwy kolczystej naskórka pigment.

To właśnie wyróżnia microblading od innych metod, które stosowane są w makijażu permanentnym brwi. Każdy pojedynczy włosek tworzony jest osobno, co pozwala na zadbanie o nawet najmniejszy szczegół rekonstrukcji. Choć metoda piórkowa wydaje się być podobna, to w rzeczywistości różni je głębokość nacięcia oraz kąt wprowadzania pigmentu. Skutkuje to różnicą w subtelności efektu oraz jego trwałości.

Kto decyduje się na makijaż permanentny brwi metodą microblading?

Jest to doskonała metoda dla wszystkich kobiet, które cenią sobie perfekcyjny wygląd. Równie wskazana dla tych, które chcą polepszyć własny zarys brwi, jak i stworzyć go zupełnie od nowa po utracie włosków w trakcie chemioterapii. Makijaż permanentny brwi daje świetnie efekty u kobiet, które męczą się z asymetrią twarzy. Należy równieź zaznaczyć, że w trakcie microbladingu nie korzysta się z uczulających pigmentów, dzięki czemu kobiety ze skórą alergiczną również mogą poddać się zabiegom.

Ile kosztuje microblading brwi i jak długo się trzyma?

Salony kosmetyczne obiecują trwałość przynajmniej 12 miesięcy. Maksymalnie makijaż trzyma się do 24 miesięcy. Jego cena zależna jest od miejsca, w którym decydujemy się na wykonanie microbladingu. Średnio od 500 do nawet 1200 zł. Z pewnością warto wybrać zaufaną i profesjonalną osobę, kwestie oszczędności odsuwając na bok.

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 96