Spa

Masaż relaksacyjny – sposobem na relaks

Masaż relaksacyjny
Masaż relaksacyjny

Czemu służy masaż relaksacyjny?

Taki masaż jest dobry remedium na zmęczenie – zarówno te o podłożu fizycznym jak i psychicznym. Wydaje się być więc świetnym sposobem na relaks. Dobry masaż relaksacyjny świetnie działa na mięśnie – jednocześnie rozluźnia je i pobudza. Poza tym bardzo pomaga nabrać energii do kolejnych działań. Jest więc świetną odskocznią od dnia codziennego. Dobry masaż relaksacyjny ma także więcej właściwości. Dobrze wykonany może wyszczuplać sylwetkę i sprawiać, że stracimy kilogramy. Poza tym może także zapobiegać kontuzjom i leczyć już istniejące. Poprawia także jędrność i elastyczność skóry, korzystając z pobudzania krążenia. Poza tym dotlenia i odżywia nasze komórki i może pomóc nam pozbyć się obrzęków.

Masaż dzieli się na wiele rodzajów, każdy zależy od metody wykonywania. Może to być masaż gorącymi kamieniami, stemplami. Może także różnić się przeznaczeniem np. masaż odchudzający czy antycellulitowy.

Masaż relaksacyjny wspomaga się poniższymi technikami:

• oklepywanie,

• ugniatanie,

• rozcieranie,

• głaskanie.

W trakcie masażu można stosować także różnorodne światło, uruchomić nawilżacz powietrza, należy także wyłączyć telefon. Najważniejsze w masażu relaksacyjnym jest, by ruchy były wykonywane delikatnie i wolno. Taki masaż można wykonywać codziennie, przez przynajmniej pół godziny. Pozytywne skutki uboczne pojawią się bardzo szybko.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

99 − 93 =