Spa

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami pomaga w wielu dolegliwościach. Był znany już w starożytności i jest popularny do dzisiaj. Jeśli cierpisz na bezsenność, jesteś nerwowy, masz słaby metabolizm lub bolą Cię mięśnie masaż gorącymi kamieniami może Ci pomóc. Ogólnie opiera się on na przepływie energii przez organizm. Nasz organizm bowiem posiada ośrodki energii, które rozmieszczone są na naszym ciele, a miejsca te zwane są czakrami. Masaż gorącymi kamieniami opiera się więc na działaniu na czakry. Każdy z tych ośrodków znajduje się obok organów wydzielania wewnętrznego.

Podczas masażu gorącymi kamieniami rozmieszcza się je na ciele, a następnie odpowiednio przesuwa. Dzięki temu zyskuje się więcej energii i witalności. Do wykonywania takiego masażu używa się bazaltu i marmuru. Powierzchnia kamieni musi być idealnie gładka. Aby nie utraciły swoich właściwości należy je przechowywać w soli morskiej lub wodzie źródlanej. W taki sposób także oczyszcza się je z energii, którą pobrały z ciała poddającego się masażowi. Można je także schładzać w lodzie, by zwiększyć ich dobroczynne właściwości. Masaż odbywa się na brzuchu lub na plecach. Zanurzone w oliwie z oliwek kamienie przesuwa się kolejno miejsce po miejscu, w sposób bardzo delikatny. Mogą być one także zanurzone w olejkach eterycznych. Dzięki masażowi organizm się dotlenia i oczyszcza z toksyn. Często wykonuje się także masaż zimnymi i ciepłymi kamieniami jednocześnie.

Jeśli jesteś zmęczony, zestresowany i zdołowany masaż gorącymi kamieniami jest dla Ciebie. Pomaga pozbyć się stresu i przytłoczenia.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 − 58 =