Laseroterapia

Lipoliza laserowa » Jak uzyskać ciało marzeń

lipoliza-laserowa

Pomimo stosowania wielu diet i treningów niektóre kobiety nie są w stanie pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej. W takich momentach przychodzi najczęściej myśl o wykonaniu liposukcji. Stop! Warto sprawdzić, co może zagwarantować lipoliza laserowa, nim zostanie podjęta decyzja o tak inwazyjnym zabiegu.

Na czym polega lipoliza laserowa?

W skrócie jest to zabieg usuwania tkanki tłuszczowej z użyciem lasera. W porównaniu do wspomnianej wcześniej liposukcji jest o wiele mniej inwazyjny i bardziej bezpieczny dla zdrowia. Pozwala nie tylko pozbyć się zbędnego tłuszczu, ale i nadać skórze jędrności. W trakcie wykonywania lipolizy laserowej ciepło lasera wnika do tkanek podskórnych, stymulując je do produkcji kolagenu oraz elastyny. Dodatkowo podczas laseroterapii już istniejące włókna kolagenowe obkurczają się, co daje efekt napięcia skóry. To dlatego lipoliza laserowa tak cudownie odmładza skórę i pozwala na nowo cieszyć się atrakcyjnym wyglądem.

Jak wygląda zabieg?

Wykonuje się na ciele niewielkie nacięcie, a następnie wprowadza do tkanki tłuszczowej światłowód o średnicy około 0,3 mm. Światło lasera rozbija komórki tłuszczowe, jakie następnie po zamienieniu w emulsję, zostają naturalnie wydalone z organizmu za pomocą normalnych procesów metabolicznych. Jeśli tłuszczu jest więcej, odsysa się go specjalnym cewnikiem. Laser pomimo stosunkowo głębokiej penetracji – nie uszkadza naczyń krwionośnych ani sąsiadującej skóry właściwej.

Dla kogo przeznaczona jest lipoliza laserowa?

Warto podkreślić, że lipoliza laserowa nie jest zabiegiem odchudzającym, a modelującym. Przeznaczonym dla kobiet, które w nieznacznym stopniu przekraczają normę wagową. Dlatego polecana jest kobietom, które rozpoczęły już zdrowy styl życia i zrzuciły zbędne kilogramy, a ich obecnym problemem jest zbędna tkanka tłuszczowa, czy obwisła skóra.

Dobrze sprawdza się w formie dodatkowego zabiegu po przebytej wcześniej liposukcji u osób, jakie borykały się ze znaczącą nadwyżką kilogramów. Wyrównuje nierówności i nadaje skórze jędrności. Z powodu pobudzania tkanek do produkcji kolagenu oraz elastyny sprawdza się u osób, które pragną poprawić jędrność swojej skóry i zwalczyć cellulit.

Na jakich obszarach ciała stosuje się lipolizę laserową?

Może być to twarz (podwójny podbródek, modelowanie konturów twarzy), ramiona, boczki na plecach, brzuch, talia (do nawet 8 cm!), biodra, uda i kolana.

Zabieg kosztuje aż 8 tysięcy złotych. Plusem jest fakt, że efekty są trwałe i nie jest konieczne powtarzanie zabiegu.

 

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 1 =