Chirurgia Plastyczna

Lifting twarzy – Zabieg na Odmłodzenie

Lifting twarzy - Przed i Po
Lifting twarzy - Przed i Po

Lifting twarzy jako recepta na odzyskaną młodość.

Lifting twarzy może być receptą na odzyskanie młodości i poprawę samopoczucia. Obecnie już nie tylko gwiazdy filmowe decydują się na ten zabieg, lecz także zwyczajni zjadacze chleba. Operacja przeprowadzana jest w taki sposób, że skórę naciąga się za uszy tak, aby włosy zakryły blizny. Nadmiar skóry jest usuwany, czasami zakłada się specjalny drenaż do usuwania krwi oraz płynów. Jednak dren pozostaje tylko przez dzień lub dwa, a po upływie tego czasu jest usuwany. Jest to najbardziej tradycyjny lifting twarzy, ale obecnie medycyna plastyczna poczyniła spore postępy i wprowadzone zostały inne metody przeprowadzania odmładzania. Jedną z nich jest laser – metoda o wiele mniej inwazyjna od tradycyjnego liftingu, wymagająca niewielkiego nacięcia skóry pod podbródkiem.

Technika endoskopii jest stosowana w celu wykonywania liftingu twarzy oraz podnoszenia brwi. Ta metoda wymaga niewielkich nacięć. Zabieg przebiega szybko, czas leczenia jest bardzo krótki. Nie ma potrzeby wycinania nadmiernych fałdów skóry, a efekt – czyli wygładzenie i podniesienie skóry twarzy – jest bardzo dobrze widoczny. Techniki endoskopowe pozwalają na wykonywanie niewielkich nacięć, przy pomocy mikronarzędzi. Cechą takiej operacji jest duża precyzja i wysoka jakość zabiegów.

Coraz więcej klinik w Polsce przeprowadza zabiegi technikami endoskopowymi. Wykonywane jest na przykład endoskopowe podnoszenie brwi i czoła. W tym celu wykorzystywane są implanty twarzowe. Wielką zaletą takich zabiegów jest niewiele nacięć – wystarczą trzy małe nacięcia w skórze głowy pokrytej włosami. Technika endoskopii pozwala na pozbycie się tak zwanej zmarszczki srogości, czyli pionowej kreski między brwiami. Usuwa się ją poprzez wycięcie mięśnia marszczącego brwi. Twarz zyskuje łagodny wyraz.

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu, jest praktykowana w obrębie podbródka oraz karku. Może ona być połączona z liftingiem twarzy lub wykonywana jako całkiem odrębny zabieg.

Zabieg liftingu trwa d dwóch do pięciu godzin. Zazwyczaj stosuje się znieczulenie miejscowe, ale w pewnych przypadkach specjaliści decydują się na ogólne znieczulenie i pozostawiają pacjentkę lub pacjenta w szpitalu na jedną noc. Czasem lifting twarzy połączony jest z liftingiem powiek, dzięki któremu oczy tracą zmęczony wyraz i stają się pełne młodzieńczego blasku. Efektem liftingu twarzy jest wygładzona twarz, pozbawiona zbędnych fałd skórnych. Pacjenci przez pięć do dziesięciu lat cieszą się odmłodzoną i wyraźnie gładszą twarzą.

Ważny jest wybór dobrego, profesjonalnego chirurga estetycznego, ponieważ chirurg nie mający doświadczenia może przeprowadzić zabieg w sposób wadliwy – efektem źle przeprowadzonego zabiegu może być wycięcie nadmiaru skóry i nadanie twarzy wyrazu zdziwienia lub nieruchomej maski. Uśmiech na takiej twarzy wygląda upiornie.

Dodatkowymi procedurami uzupełniającymi zabieg liftingu twarzy mogą być operacja szyi, operacja powiek, odsysanie tłuszczu, wstrzykiwanie tłuszczu, usuwanie tłuszczu z policzków, wygładzenie czoła, chemiczne lub laserowe oczyszczanie twarzy lub wszczepianie implantów w podbródek lub do policzków.

Operacje twarzy stają się codziennością. Dzięki nim coraz więcej osób odzyskuje młodość, pewność siebie oraz urodę.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

87 − = 80