Laseroterapia

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?

Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?
Czy laserowe leczenie nietrzymania moczu jest skuteczne?

Na nietrzymanie moczu skarży się nawet co druga kobieta. Statystyki podają, że jest to aż 24% kobiet młodych, których problem ten wydaje się nie dotyczyć. Większość osób nikomu o tym nie mówi i wstydzi się nawet skonsultować z lekarzem. A coraz częściej okazuje się, że problem ten występuje również u mężczyzn. U dziecka bywa wręcz powszechny. Życie w ciągłym braku komfortu nie jest wyjściem z sytuacji. Aby to zmienić, wymyślono laserowe leczenie nietrzymania moczu. Czy warto z niego skorzystać?

Na czym polega laserowe leczenie nietrzymania moczu

Wybierane ze względu na nieinwazyjne działanie. Jest alternatywą dla operacyjnego leczenia i przebiega w sposób bezpieczny dla osoby leczonej. W przypadku kobiet polega na wprowadzeniu do pochwy wiązki lasera, która skierowana zostaje na pęcherz moczowy. W ten sposób dokonuje się obkurczenia ścian pochwy i wytworzenia nowych włókien, które poprawiają kontrolę nad czynnościami fizjologicznymi. Zwiększone produkowanie kolagenu po zabiegu IncontiLase sprawia, że zmniejsza się kąt nachylenia cewki moczowej.

Czy jest skuteczne?

Metoda IncontiLase to wyjątkowo bezpieczna, skuteczna i wygodna forma leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Skuteczność zabiegu gwarantują przeprowadzone badania kliniczne, z których jasno wynika, że po wykonanym zabiegu u większości pacjentek dolegliwości ustępują. W przypadku lekkiego nietrzymania moczu jest to aż 90% skuteczności. W przypadku umiarkowanego nasilenia około 75%. Na skuteczność wpływa również wiek pacjentki. Im jest ona młodsza, tym większe są szanse, że zabieg się powiedzie.

Sama przebudowa włókien kolagenowych trwa ponad miesiąc. Dopiero po tym czasie przychodzą pierwsze efekty. Zazwyczaj wykonanie jednego zabiegu wystarczy, jednak u kobiet, które są już po przebytej menopauzie, czasem potrzebne jest powtórzenie zabiegu.

Jakie są możliwe skutki uboczne?

Działanie lasera jest obiektem badań od wielu lat. Stwierdza się, że to urządzenie o niewielkim ryzyku. Skutki uboczne nie wystąpią u kobiet, które zostały wstępnie zakwalifikowane do leczenia. Przeprowadzone badania nie stwierdzają groźnych dla zdrowia powikłań. Czasami występuje jedynie lekki dyskomfort, który ustępuje po 1-2 dniach.

Pamiętajmy, że laserowe leczenie nietrzymania moczu nie jest wykonywane u kobiet, które:

  • Mają miesiączkę, są w ciąży lub karmią piersią
  • Chorują na stany zapalne dróg rodnych
  • Badanie cytologiczne jest u nich niepoprawne
  • Przyjmują leki wywołujące podwyższoną wrażliwość na światło, uspokajające, doustne dla cukrzyków, środki moczopędne, hormony (w tym tabletki antykoncepcyjne), przeciwpadaczkowe
  • Chorują na nowotwory

O Autorze

Kamila

Hej! ♥ Mam na imię Kamila. Jestem pasjonatką zdrowego trybu życia. Uwielbiam wszystko, co związane z naturalnymi kosmetykami. Regularnie biegam, a w wolnych chwilach wspinam się po górach. Jak dla każdej kobiety, tak i dla mnie wygląd jest bardzo ważny, dlatego na bieżąco śledzę wszelkie nowości kosmetyczne. :) Kochani ♥! Zapraszam Was wszystkich do dyskusji, jeżeli macie jakiekolwiek pytania - piszcie śmiało! ↓

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − 55 =