Laseroterapia

Laser neodymowo-yagowy

Laser neodymowo-yagowy
Laser neodymowo-yagowy

Wykorzystanie lasera we wszelkich zabiegach kosmetycznych staje się dziś coraz bardziej powszechne. Jego rodzajów jest wiele. Można za ich pomocą usunąć blizny, przebarwienia, niechciany tatuaż, albo zbędne owłosienie ciała.

Laser neodymowo-yagowy ma wiele zastosowań. Wykorzystywany jest w trwałej depilacji, jak i przy zamykaniu naczynek krwionośnych. Z tego względu dobrze sprawdzi się u osób, które mają trądzik różowaty, popękane naczynka tzw. „pajączki”, żylaki lub naczyniaki.

Od innych laserów różni się tym, że zamiast oddziaływania na melaninę – działa na hemoglobinę, czyli barwnik krwi. Dzięki temu w trwałej depilacji jest skuteczny również u kobiet z jasnymi włoskami. I właśnie poprzez to oddziaływanie laserem neodymowo-yagowym uzyskujemy pożądane zamknięcie naczyń krwionośnych.

Cechuje go bardzo krótki czas trwania impulsu o bardzo dużej energii. Długość fali lasera neodymowo-yagowego wynosi 1064nm. Zabiegi nie są wyjątkowo bolesne. Odczucia porównywane są do „strzałów z gumki recepturki”. Dopiero przy zdecydowanie większych obszarach skóry może występować nieprzyjemne uczucie.

Zdecydowanie najczęściej używany jest przy zamykaniu naczyń krwionośnych, bo to w tej dziedzinie bywa niezastąpiony. Zwykle wykonuje się serię około trzech zabiegów, a koszt jednego zaczyna się od 300zł.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu laserem neodymowo-yagowym okazać się mogą:

– zmiany zakrzepowe w kończynach,
– zmiany zapalne na skórze
– ciąża
– świeża opalenizna
– przyjmowanie środków antykrzepliwych.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

68 − = 62