Medycyna Estetyczna

Kwas Hialuronowy – Co to jest?

Kwas Hialuronowy
Kwas Hialuronowy

Kwas Hialuronowy – twórca naszego piękna

Kwas hialuronowy wytwarzany jest przez ludzki organizm, jest polisacharydem występującym w ciele każdego człowieku. Z biegiem czasu ludzkie ciało coraz mniej produkuje kwasu hialuronowego. Wtedy trzeba zasilać się źródłami zewnętrznymi. Można kupować dobre kremy z kwasem hialuronowym, można decydować się na stosowanie zabiegów kosmetycznych ze stosowaniem tego specyfiku. Zabiegi na pewno dadzą znacznie trwalszy efekt i przyczynią się do wzrostu zadowolenia każdej osoby.

Ciekawostką może być to, że kwas hialuronowy w formie tabletek stosuje się przy leczeniu stawów. Kwas ten znajduje się w całym ciele, wypełnia miejsca między komórkami, tworzy ludzką skórę, wspaniale nawilża. Po czterdziestym roku życia mamy znacznie mniej kwasu hialuronowego w organizmie i dlatego należy go uzupełniać. Im mniej kwasu, tym skóra gorzej wiąże wodę. Kwas hialuronowy jest ważnym elementem decydującym o młodości i urodzie. Od lat kwas hialuronowy jest niezwykle popularny w medycynie i kosmetyce. Poprawia stan zdrowia oraz wygląd.

Do czego używa się kwasu hialuronowego?

Kwas hialuronowy stosowany jest do usuwania zmarszczek na twarzy, szyi, dekolcie, pomaga modelować twarz i leczyć wiotkość skóry dłoni. Zatem działanie odmładzające syntetycznego kwasu hialuronowego jest bardzo dobre. Efekt zabiegu trwa od 12 do 16 miesięcy. Słońce jest wrogiem kwasu hialuronowego, dlatego po zabiegu zaleca się unikanie solarium oraz kąpieli słonecznych. Specjaliści mówią, że trwałość tego zabiegu zależy od stylu życia, dlatego należy przestrzegać zaleceń specjalistów, a efekt będzie bardziej trwały. Jednak powtarzanie zabiegu jest konieczne, gdy chcemy osiągnąć trwały efekt.

Zabiegu nie należy przeprowadzać podczas miesiączki, a na dzień przed jego wykonaniem nie wolno pić alkoholu, zażywać aspiryny, palić papierosów. W dniu zabiegu nie wolno stosować makijażu twarzy.

Po zabiegu natomiast nie należy opalać się, chodzić do sauny, wykonywać ciężkich prac fizycznych, natomiast trzeba używać na przykład żelu z arniki, który ma działanie nawilżające.

Jak działa kwas hialuronowy?

W połączeniu z wodą tworzy rodzaj gęstego żelu, przyłącza do siebie wiele cząsteczek wody. Łączy ze sobą włókna kolagenowe i elastynowe w skórze.

Zabieg jest w pełni bezpieczny, ale kobiety w ciąży i matki karmiące, osoby mające nowotwory i będące w trakcie stosowania chemioterapii oraz chorzy na cukrzycę nie powinni poddawać się takiemu zabiegowi. Preparaty są w pełni wchłaniane i bezpieczne dla człowieka. Kwas hialuronowy jest wstrzykiwany cieniutką igłą we wskazane miejsce.

Jaka jest cena stosowania kwasu hialuronowego?

Jeśli kupujemy kremy z kwasem hialuronowym to wydamy 50-100 złotych. Natomiast stosowanie kwasu hialuronowego w gabinecie jest znacznie droższe: ceny wahają się od 600 do 2200 złotych w zależności od gabinetu, w którym zabieg jest realizowany.

Podsumowując, Zabieg modelowania i usuwania zmarszczek kwasem hialuronowym jest bezpieczny. Trzeba przestrzegać zaleceń specjalisty oraz informować o chorobach przed zabiegiem. Warto zadać wszelkie nurtujące nas pytania, aby czuć się komfortowo i bezpiecznie. Pamiętać należy, że zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego mogą być wykonywane wyłącznie przez lekarzy. Nie przez kosmetyczki, specjalistów innych branż. Zatem zawsze pytajmy o kwalifikacje, uprawnienia i dyplomy – mamy do tego prawo, bo to decyduje o naszym bezpieczeństwie.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 1 =