Skóra

Kwas Glikolowy – Twórca Młodości

Kwas Glikolowy
Kwas Glikolowy

Kwas Glikolowy

Kwas glikolowy jest kolejnym z kwasów AHA niezwykle popularnym w kosmetyce. Kosmetyczki bardzo często stosują taki zabieg, a klientki poddają się jemu z ochotą. Kwas glikolowy jest najmocniejszym z kwasów stosowanych w kosmetyce. Pozyskuje się go z trzciny cukrowej. Największe stężenie tego kwasu do celów kosmetycznych wynosi 50 procent. Nie trzeba stosować go długo, aby nie zaszkodzić cerze.

Dla kogo zabieg z kwasem glikolowym?

Zabiegi kwasem glikolowym zalecane są osobom mającym cerę trądzikową lub tłustą. Dzięki nim cera jest coraz bardziej sucha, odmłodzona i promienna. Nie wolno nakładać z rankami, uszkodzeniami, wypryskami. Przed zabiegiem należy je wyleczyć i dopiero wtedy przystąpić do zabiegu.

Kto nie może korzystać z zabiegów kwasem glikolowym?

Z zabiegów nie mogą korzystać osoby mające skórę cienką, naczynkową oraz bardzo wrażliwą. Osoby opalone oraz po świeżym złuszczeniu skóry nie mogą również poddać się zabiegom kwasem glikolowym. Zabiegu wykonywać nie można latem, bo ekspozycja na słońce jest szkodliwa dla skóry po takim zabiegu. Dlatego najlepiej zabieg przeprowadzać wiosną oraz jesienią. Zabiegu nie wolno wykonywać zimą, gdy temperatura spada poniżej minus pięciu stopni Celsjusza. Gdy zima jest ciepła, z dodatnimi temperaturami, to zabieg można spokojnie realizować.

Jaka jest cena zabiegu z kwasem glikolowym?

Cena zabiegu waha się od 100 do 200 złotych. W większości gabinetów nie przekracza 150 złotych. Niedogodnością jest czas trwania zabiegu – około 1,5 godziny.

Jak przebiega zabieg z użyciem Kwasu Glikolowego?

Zabieg przebiega fazowo, czyli krok po kroku. Najpierw zmywa się demakijaż, później odtłuszcza się cerę. Następnie nakłada się kwas glikolowy. Stężenie kwasu dobiera się pod kątem cery danej osoby. Preparat należy dokładnie zmyć. Po zakończeniu zabiegu na cerę nakłada się maskę oraz serum. Skóra musi być nawilżona, bo po zabiegu jest podrażniona, naskórek starty, a zatem należy odpowiednio troszczyć się o nią oraz jej dobry stan.

Po zabiegu nakłada się wiele specyfików: najpierw serum, później kremową maskę, następnie algi, a na koniec krem ochronny. Po zabiegu trzeba dbać o nawilżenie i natłuszczenie skóry, nie wolno intensywnie jej malować, ponieważ nie jest to najlepsze rozwiązanie, a makijaż na łuszczącej się cerze wygląda fatalnie. Skóra po zabiegu może się łuszczyć przez kilka dni. Po wizycie u kosmetyczki nie wolno się opalać ani na słońcu, ani w solarium. Zabieg można powtórzyć po dwóch tygodniach, nie wcześniej. Innych zabiegów nie poleca się, bo mogą tylko uszkodzić skórę.

Podsumowując, zabiegi kwasem glikolowym odtłuszczają oraz rozjaśniają cerę, gdy stężenie kwasu jest niewielkie to możliwe jest, że w ogóle nie będzie łuszczenia skóry po zabiegu. Jednak przy wyższym stężeniu kwasu tak zwane łuszczenie na pewno nastąpi. Jednak będzie ono fazą przejściową i zakończy się po dwóch-trzech dniach.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

3 + 3 =