Kosmetyki

Krem nawilżający do cery trądzikowej

Krem nawilżający do cery trądzikowej
Krem nawilżający do cery trądzikowej

Cera trądzikowa należy do wyjątkowo problematycznych. Wymaga odpowiedniej pielęgnacji z uwzględnieniem wszelkich dolegliwości skórnych. Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej powinien dostarczyć skórze nawilżenia, nie zapychając przy tym i nie powodując świecenia skóry, która w swojej naturze bywa z reguły tłusta.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze kremu?

Beztłuszczowe preparaty
Skóra potrzebuje dużej dawki nawilżenia. Choćby z racji tego, że maści stosowane w leczeniu trądziku wysuszają i podrażniają skórę. Powinno się jednak wybierać kremy nawilżające beztłuszczowe, by dodatkowo nie obciążały skóry.

Brak substancji zapychających

Skład kremu nawilżającego do cery trądzikowej nie powinien zawierać niczego, co będzie zapychało, a w konsekwencji powodowało powstawanie wyprysków. Substancjami zapychającymi w kremach jest bardzo popularna parafina (olej mineralny). Dlatego należy czytać składy i unikać tych kosmetyków, w których znajduje się ona na początku listy.

Brak składników powodujących uczulenie

Reakcja uczuleniowa w przypadku cery trądzikowej to kolejny wysyp krostek. Zaleca się wybieranie produktów, które nie posiadają w swoim składzie niczego, co może dodatkowo uczulić. Szczególnie odradza się wyboru kremów z substancjami zapachowymi, parabenami i alkoholem.
Odpowiednia ochrona przed promieniami UV

Kremy stosowane na dzień powinny posiadać filtr SPF minimum 20. Skóra trądzikowa jest o wiele wrażliwsza na słońce. W przypadku stosowania w leczeniu retinoidów brak ochrony może spowodować poparzenia i nieestetyczne przebarwienia.

Działanie antybakteryjne

Dobry krem nawilżający do cery trądzikowej wykazuje działanie antybakteryjne, przeciwzapalne oraz przeciwłojotokowe. Poza nawilżeniem dodatkowo leczy skórę, łagodząc podrażnienia i eliminując wypryski.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

8 + 2 =