Ciało Kosmetyki

Krem na Rozstępy – Jak sobie radzić z rozstępami

Krem na Rozstępy
Krem na Rozstępy

Rozstępy to zmora dla niemal wszystkich przyszłych matek oraz tych, które już nimi zostały i zmagają się z przykrą pamiątką po ciąży. Są nieestetycznymi śladami na ciele, z którymi o wiele łatwiej radzić można sobie na etapie profilaktyki, niż później, gdy już one nastąpią. Co wtedy robić? To pytanie zadają sobie  nie tylko kobiety po ciąży, ale i wszyscy ci, którzy gwałtownie przybrali na wadze, czy urośli. Chodzi o szybkie rozciągnięcie skóry. Przydarza się często sportowcom i kulturystom, jako efekt szybkiego rozrostu mięśni.

Rozciągnięcie skóry jest przyczyną, jednak nie bezpośrednią. Decydują o tym fibroblasty – komórki odpowiedzialne za produkcję elastyny i włókien kolagenowych. Jeśli istnieją genetyczne predyspozycje do mniejszej wartościowości włókien sprężystych, komórki te są osłabione i skóra posiada mniejsze zdolności do rozciągania. Podobnie jest ze zmianami hormonalnymi. Mogą one uszkodzić stan fibroblastów i zmniejszyć wytrzymałość skóry. Jeśli skóra w trakcie rozrostu nie była odpowiednio nawilżona, nie była w stanie poradzić sobie samodzielnie. Dlatego wspomniane wcześniej było o profilaktyce. Szczególnie w przypadku ciąży warto zainwestować w dobry krem na rozstępy jeszcze zanim się one pojawią.

Jak sobie radzić z rozstępami?

Metod pozbycia się rozstępów jest wiele. Gabinety kosmetyczne proponują peelingi chemiczne, czy mikrodermabrazje, a salony medycyny estetycznej kuszą opcją usuwania rozstępów laserem. Wszystko to szybkie i skutecznie, jednak bardzo przy tym drogie. Stworzone zostały na szczęście tańsze opcje, a są nimi odpowiednie kremy na rozstępy.

Ich zadaniem jest pobudzić wytwarzanie kolagenu, wzmocnić elastyczne włókna skóry, ujędrnić oraz nawilżyć. Większość z nich posiada w swoich składach kolagen, witaminę E, czy naturalne olejki (choćby ten z pestek winogron), które świetnie nadają się do odżywienia skóry.

Aby krem był skuteczny, warto stosować go stosunkowo jak najwcześniej. Najbardziej skuteczny jest w momencie profilaktyki, lecz równie dobrze działa przy aktywnej fazie tworzenia rozstępu – fazie aktywnej, gdy rozstępy są koloru czerwonego. Im bardziej bledną, tym mniejsza jest skuteczność stosowanych preparatów.

Dlatego to tak ważne, by stale obserwować swoje ciało i umieć wychwycić momenty, w których potrzebuje ono dodatkowej ochrony i pielęgnacji!

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 + = 34