Spa

Hydroterapia – Sposób na stres

Hydroterapia
Hydroterapia

Hydroterapia jest zamiennie nazywana wodolecznictwem. Hydroterapia zajmuje się niwelowaniem stresu i leczeniem schorzeń.

Na czym polega Hydroterapia?

Ogólnie na działaniu zewnętrznym wody o różnej temperaturze i natężeniu. Do wyboru w hydroterapii jest kilka rodzajów metod. Jedną z nich jest kąpiel z hydromasażem. W hydroterapii natężenie wody i jej temperatura uzależnione są od danego schorzenia, które się nią leczy. Podobnie jest podczas kąpieli z hydromasażem. Często dodaje się do niej także olejki eteryczne, które nawilżają i uelastyczniają skórę.

Hydroterapia zalecana jest dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, a także dla tych z bólami reumatycznymi czy z zaburzeniami krążenia. Rzadziej, acz nadal stosowana jest w bezsenności, chorobach układu nerwowego czy u osób z nadwagą czy cellulitem. Na czym polega działanie hydroterapii? Zasadniczo ciepło z wody o wysokiej temperaturze przyspiesza krążenie krwi i rozszerza naczynia krwionośne. Dodatkowo przyspiesza metabolizm. A odpowiednio nakierowany strumień wody ma dobry wpływ na układ kostny, mięśniowy i krążenia.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

26 − = 19