Laseroterapia

Depilacja laserowa brzucha

Depilacja laserowa brzucha
Depilacja laserowa brzucha

Zabiegi usuwania zbędnego owłosienia z brzucha są jedną z najpopularniejszych form zabiegów laserowych. Są także jedną z najbardziej czasochłonnych metod ze względu na dużą ilość włosów rosnących w tej części ciała zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet.

Depilacja laserowa brzucha obejmuje usuwanie włosów z okolic powyżej strefy bikini, ale poniżej klatki piersiowej. Jest to obszar brzucha, w którym może rozwijać się bardzo dużo włosów.

Dla niektórych mężczyzn nadmierne owłosienie klatki piersiowej i podbrzusza jest źródłem irytacji i zażenowania. Czują się niekomfortowo ściągając koszulkę w miejscu publicznym, albo nawet wtedy gdy mają ją na sobie, a nadmierne owłosienie wystaje spoza ubrania. W przypadku mężczyzn uprawiających aktywnie sporty takie jak pływanie i nurkowanie, posiadanie grubego i gęstego owłosienia na klatce piersiowej, brzuchu i plecach może faktycznie negatywnie wpłynąć na wyniki sportowe.

Ponieważ gładkie ciało bez włosów jest w dzisiejszych czasach standardem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet, wiele z nich decyduje się na laserową depilację okolic brzucha.

Dla wielu mężczyzn usuwanie zbędnego owłosienia z brzucha przy pomocy wosku jest po prostu niepraktyczne i bardzo bolesne, zwłaszcza jeśli trzeba usunąć bardzo dużo włosów. W takich przypadkach zabiegi depilacji laserowej są najlepszym i najmniej bolesnym rozwiązaniem nie tylko dla mężczyzn, ale również dla kobiet.

Czy laserowa depilacja okolic brzucha jest bezpieczna?

Tak, depilacja laserowa stosowana jest już od dziesięcioleci. Światło lasera nie przenika dalej, jak tylko w głąb skóry, czyniąc zabieg całkowicie bezpiecznym dla brzucha. A koniec zmartwień o kłopotliwe włosy na brzuchu jest uczuciem bezcennym. Laserowa depilacja jest trwałym i stosunkowo bezbolesnym sposobem, aby cieszyć się wszystkimi zaletami gładkiej przez długi czas skóry brzucha.

Na depilację laserową okolic brzucha decydują się głównie mężczyźni, choć coraz częściej także kobiety. Kobiety zauważają, że liczba włosów na brzuchu może wzrosnąć z powodu zmian hormonalnych, np. w czasie ciąży.

Jak w przypadku większości innych zabiegów, kobietom będącym w ciąży odradza się depilację laserową brzucha.

Koszt laserowej depilacji okolic brzucha

Zazwyczaj jedna sesja depilacji laserowej okolic brzucha waha się średnio w granicach 200 – 400 złotych. Aby usunąć całe owłosienie z tej części ciała, potrzebnych jest około od czterech do sześciu sesji. Zabiegi mogą się wydłużyć, jeśli masz ciemną skórę i ciemne włosy albo bardzo jasną skórę i jasne włosy. Należy również pamiętać, że niektóre osoby mogą wymagać powtarzania zabiegów co roku lub raz na dwa lata, aby utrzymać gładką skórę brzucha przez cały czas.

Jeśli myślisz o usunięciu włosów z okolic brzucha, zdecydowanie się na depilację laserową z pewnością nie będzie pomyłką. Jest to bezpieczna i prawie bezbolesna metoda usuwania włosów z brzucha. Jest bardzo opłacalna i daje długoletnie rezultaty, tak że nie musisz się martwić zbędnym owłosieniem przez najbliższe lata.

Należy również zauważyć, że zabiegi należy wykonywać z odstępem około trzech tygodni. Tak więc jeśli masz sześć zabiegów, nie możesz poddawać się im codziennie lub co tydzień, ponieważ skóra potrzebuje czasu na regenerację. Oznacza to, że jeśli masz pierwszy zabieg w pierwszym tygodniu, następny będziesz mieć w trzecim tygodniu, itd. Cały proces usunięcia zbędnych włosów z okolic brzucha może zająć od trzech do czterech miesięcy. Po wykonaniu wszystkich potrzebnych zabiegów rezultaty mówią same za siebie. Odtąd jedyne, co pozostaje Ci do zrobienia, to cieszyć się gładką skórą wolną od włosów.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

4 + = 8