Włosy

Depilacja Brazylijska Wzorki

Depilacja Brazylijska
Depilacja Brazylijska

Depilacja Brazylijska

Depilacja brazylijska jest coraz częściej stosowana. Wydepilowane ludzkie ciało jest piękne – gładkie ramiona, nogi, twarz, łydki i okolice intymne. Depilacja brazylijska, nazywana czasem hollywoodzką, jest usuwaniem zbędnych włosków z okolic intymnych, czyli łona, pośladków, warg sromowych, okolic odbytu. Zazwyczaj nad łechtaczką pozostaje wąski pasek włosów, ale czasem usuwa się wszystkie. Pełna depilacja jest coraz częstsza. Depilacja tego rodzaju stała się popularna około dwudziestu lat temu i jej popularność trwa nadal.

Depilacja Brazylijska W Domu?

Depilację brazylijską można wykonać samodzielnie w domu, można jednak wybrać się do salonu kosmetycznego i tam wykonać depilację tego rodzaju – szybciej, łatwiej i bezboleśnie. Czasem w domu można się poparzyć gorącym woskiem, dlatego lepiej oddać się w ręce specjalisty. Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na całkowitą depilację włosów.

Cena depilacji brazylijskiej

Taka depilacja kosztuje około 50-200 złotych – w zależności od salonu i cennika takiej usługi. W USA usługa kosztuje od 30 do 200 dolarów, wszystko zależy od lokalizacji salonu oraz sposobu wykonania takiej usługi – czy stosowany jest wosk, czy pasta cukrowa. Depilacja jest bolesna, ale bardzo higieniczna. Doświadczona kosmetyczka wykona zabieg szybciej oraz w sposób mniej bolesny.

Woski twarde, zrywane bez użycia pasków, są godne polecenia, bo dzięki nim ból jest mniejszy. Woski sprowadzane z Brazylii wyglądają jak kostka mydła, podgrzewa się je, rozpuszcza i nakłada na ciało. Taka depilacja woskami twardymi jest mniej bolesna, ponieważ nie przyklejają się do skóry tak mocno, jak wosk na paskach – przed jego położeniem nakłada się puder, aby paski nie przywierały tak mocno. Zabieg trzeba powtarzać mniej więcej co dwa tygodnie lub miesiąc. Wiele zależy od rodzaju włosa, jego twardości, im włos twardszy, tym szybciej odrasta i jest jeszcze mocniejszy. Minusem tej metody jest to, że trzeba odczekać aż włosy odrosną, aby móc je wyrwać ponownie.

Depilacja Brazylijska Przed Zabiegiem

Przed zabiegiem klient idzie do łazienki i tam się odświeża wodą lub specjalnymi chusteczkami. Skóra musi być osuszona i dobrze naciągnięta podczas wykonywania zabiegu, bo wtedy jest mniejsze odczucie bólu. Nie warto robić depilacji brazylijskiej w domu, lepiej poprosić o pomoc specjalistę. On wykona go bezpiecznie oraz dobrze. Zabieg trwa 20-30 minut, a sprawna kosmetyczka ograniczy ból u klienta.

Mity o depilacji brazylijskiej

Często mówi się, że klienci mdleją podczas zabiegu depilacji brazylijskiej. Opowiadane są historie osób, które dostały ataku podobnego do epilepsji. Nie jest to prawda. Zabieg wcale nie jest tak bolesny, jak owe mity głoszą. Jednak prowadzi do wspaniałych efektów i przyczynia się do poprawy dbałości o higienę. Minusem tej metody jest to, że trzeba ją powtarzać co 2-3 tygodnie i płacić za zabieg. Jednak wydepilowane okolice intymne wyglądają znacznie lepiej i nie warto na tym właśnie zabiegu czynić żadnych oszczędności.

O Autorze

Magda

Witaj! Nazywam się Magda, dołącz do mnie tu na Nowa Uroda, co tydzien nowe artykuły o Medycynie Estetycznej, zabiegach upiększających, makijażu, oraz zdrowego stylu życia.

Dodaj Komentarz

Kliknij tutaj, aby dodać komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 52 = 53